Hulu, Lee Daniels’ın Sammy Davis Jr.’ın hayatını anlatacağı 8 bölümlük mini diziye onay verdi

 Hulu, Lee Daniels’ın Sammy Davis Jr.’ın hayatını anlatacağı 8 bölümlük mini diziye onay verdi

Lee Daniels’ın uzun süredir çalışmaları devam eden Sammy Davis Jr. biyografik dizisi Hulu tarafından onaylandı, Elijah Kelley başrolü oynamaya hazırlanıyor.

İsmi henüz belirlenmeyen dizi, yayıncıdan sekiz bölümlük bir sipariş aldı. “In Black and White: The Life of Sammy Davis Jr.” kitabına dayanan dizi, Davis’in hayatını, kimliği ve siyah komüniteyle olan karmaşık ilişkisi aracılığıyla keşfetmesi olarak tanımlanıyor.

Davis, vodvil sahnesinde çocuk yıldızlığından yükseldi ve 1950’lerin ve 60’ların en ünlü Afro-Amerikalı eğlence sanatçılarından biri oldu, Frank Sinatra’nın Rat Pack’inin tek siyah üyesi oldu. Aynı zamanda, kariyerinin çoğunu beyaz film yıldızlarıyla olan ilişkileri, 1960 yılında İsveçli aktris May Britt ile evliliği, Yahudiliği benimsemesi, Kennedy’lere ve daha sonra Richard Nixon’a yakınlığı, alkol ve uyuşturucu sorunları üzerine tartışmalarla çevrili olarak geçirdi.

Daniels, projeyi yıllardır geliştiriyor ve 2013’te HBO için bir film olarak geliştirdiğine dair haberler paylaşılmıştı. 2019’da ise projeyi bir mini dizi olarak geliştirdiğine dair yeni haberler ortaya çıktı.

Daniels dizinin senaristliğini ve yürütücü yapımcılığını üstleniyor ve ilk iki bölümü de yönetecek. Thomas Westfall, diğer ortak yazar ve ortak yapımcı. Kelley, başrolün yanı sıra dizinin bazı orijinal müziklerini üretecek.

Kelley, daha önce “The Butler” adlı hit uzun metrajlı filmin yanı sıra Fox müzik draması “Star”da yer alan Daniels ile çalışmaya yabancı değil. Oyunculuğun yanı sıra başarılı bir dansçı ve şarkıcı olan Kelley, 2007’de New Line’ın “Hairspray”, 2015’te NBC’nin “The Wiz Live” ve rekor kıran mini dizi “The New Edition Story” gibi müzikal projelerde rol aldı.

Benzer İçerikler