Sense8 Şayet Bir Türk Dizisi Olsaydı Ne Olurdu? | Yasemin Şefik

   Sense8 Şayet Bir Türk Dizisi Olsaydı Ne Olurdu? | Yasemin Şefik

  Dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bağlantısı “Sense8” hepimizi fena etkiledi. İki sezon yayınlanan dizi fenomen oldu.

  Öyle ki her izleyenin kendine seçtiği bir karakteri bile var.

  E bu arada son bir bölüm müjdesi geldi. Tahminen 2018’de o son bölümü izleyeceğiz. Ancak bu sırada velev ki bir Türk yapımcı diziyi coverlamayı düşünürse diye işte başımıza gelecekler;

  • Wachowski kardeşler yerine bilmem ne “Biraderler” ya da ”Hala kızları” olarak hazırlanan yapımda dizinin adı;
  • “8 HİS” veya “SEN SEN OL 8” olarak devşirilebilir.
  • Öncelikle karakterlerden başlayalım… Hepsinin yerine bizim oyuncularımızı cast olarak yerleştirmek lazım. Popüler olmaları da şart. Dizi reyting kaygımız hep var. Eurovision gibi, o teklif bana da geldi şekerimciler bir bir türesin.
  • Her karakter yaşadığı yeri yansıtıyor. Ancak bizde, olayı İstanbul semtlerine bağlamak gerekiyor. Neden il değil derseniz… şimdi yapımcının başına masraf çıkarmayın!
  • Birbirinin yeteneklerini, bildikleri yabancı dilleri, yani neyin ustasıysalar kullanabiliyorlar. Bu da bizim buralarda; “Benim yerime sınava sen gir be abi”, “Bi’ iki el at döv şunu be abla”, …gibi replikleri içinde barındırabilir.

  [button url=”https://episodedergi.com/sense8-wolfgang-max-riemelt-episode-roportaj-oben-budak/” size=”large”]”Sense8’in En Seksisi” Max Riemelt, Episode’da Oben Budak’ın Konuğu[/button]

  San Francisco’dan Nomi Marks karakterini; Cihangir’den Ayta Sözeri’ye oynatıyoruz.

  Berlin’den Wolfgang rolünü ise Bayrampaşa’dan Kerem Bursin’e veriyoruz.  

  Mexico City’den Lito Rodriguez rolünü ise Dolapdere’den Yusuf Çim’ canlandırıyor.

  Nairobi’den Capheus karakterini Beylikdüzü’den Erkan Avcı,

  Mumbai’den Kala Dandekar rolünü ise Florya’dan Hande Erçel,

  Londra’dan Riley Blue karakterini Etilerden Burcu Biricik,

  Chicago’dan Will Gorski rolünü Moda’dan Çağatay Ulusoy,

  Kore’den Sun Bak karakterini ise biraz zorlayacağız tabi  kendisini anime karakterlere benzemesi işimize kolaylaştırıyor gibi mi? Nişantaşından Bensu Soral.

  Çekik gözlümsü kadın oyuncularımıza baktığımızda Nurgül Yeşilçay, Neslihan Atagül, Pelin Akil, Cansu Tosun da bu karaktere uyuyor.

  Neyse Bonus: Popçumuz Bengü’ye bulaşmadan cast biter!

  [button url=”https://episodedergi.com/sense8-noel-ozel-bolumu-dizi-inceleme/” size=”large”]Sense8 Noel Bölümü: Daha Sıkı, Daha “Müstehcen”, Daha Politik Bir Wachowski Manifestosu | Koray Sarıdoğan[/button]

  Benzer İçerikler