Harrison Ford, Apple TV+ komedisi ‘Shrinking’de Jason Segel’e Katılıyor

 Harrison Ford, Apple TV+ komedisi ‘Shrinking’de Jason Segel’e Katılıyor

Variety’nin özel haberine göre; Harrison Ford, Apple komedi dizisi “Shrinking”de Jason Segel’le birlikte rol almak üzere anlaştı.

Dizi ilk olarak Ekim 2021’de duyurulmuştu. Segel, diziyi “Ted Lasso”nun yaratıcılarından Bill Lawrence ve “Ted Lasso”nun yıldızı, yazarı ve yardımcı yapımcısı Brett Goldstein ile birlikte yazacak.

“Shrinking”, kuralları çiğnemeye ve danışanlarına tam olarak ne düşündüğünü söylemeye başlayan yaslı bir terapist olan Jimmy’yi (Segel) takip edecek. Jimmy, eğitimini ve etiğini göz ardı ederek, kendisininki de dahil olmak üzere insanların hayatlarında büyük, çalkantılı değişiklikler yaparken bulur.

Ford, ayakları yere basan mütevazi bir “mavi yakalı psikolog” olarak tanımlanan Dr. Phil Rhodes’u oynayacak. Phil, iki genç himayesi Jimmy ve Gaby ile paylaştığı yıllar boyunca başarılı bir uygulama geliştiren bilişsel davranışçı terapide bir öncüdür. Son derece bağımsız olan Phil’e kısa süre önce, araya giren arkadaşları, ayrı yaşadığı ailesi ve mirasıyla boğuşurken onu rahatlık alanından çıkmaya zorlayan Parkinson teşhisi konar.

Dizideki rolü, Ford’un ilk televizyon başrolü olacak. İkonik aktör “Star Wars”, “Blade Runner” ve “Indiana Jones” gibi film serilerinde başrol oynamasıyla tanınıyor, “The Fugitive”, “Witness” (ona Oscar adaylığı kazandırdı), “Patriot Games”, “Sabrina” ve “Working Girl” gibi filmlerde de rol alan Ford, ayrıca yakın zamanda Justin Theroux’un oynadığı bir Apple drama dizisine uyarlanan “The Mosquito Coast” filminde de rol aldı.

Segel, Lawrence ve Goldstein, yazarlığa ek olarak “Shrinking”de yönetici yapımcı olarak görev yapıyor.

Benzer İçerikler