TV’nin Süper Kahramanlarında 2016’nın En Önemli 8 Olayı

   TV’nin Süper Kahramanlarında 2016’nın En Önemli 8 Olayı

  Sinematik evrenleriyle beyazperdeyi sallayan Marvel ve DC süper kahramanları, televizyon ekranlarında da aynı güçle var olmaya devam ediyorlar. Süper kahraman dizileri bu yıla da damgasını vuran çok iyi yapımlar, bölümler ve sahnelerle izleyici karşısına çıkarken, 2017’deki büyük ümitlerin de temelini atmış oldu.

  The Wrap tarafından hazırlanan ilgili listeden derlediklerimizle biz de süper kahraman dizileri açısından 2016’nın en önemli sahnelerini paylaşmak istedik. Süper kahraman dizileri ile ilgili listede olmayıp “Yav şu sahneyi nasıl atlarsınız?” dediğiniz sahneleri yorum olarak iletmeyi unutmayın.

  Son olarak; spoiler olabileceğini hatırlatmaya gerek var mı?

  Supergirl’ün CW’ye Transfer Olması

  CBS, pek de huyu olmayan bir şey yaptı ve Supegirl’ün TV yayın haklarından vazgeçti. Bu sayede CW, Supergirl’ü CW’ye transfer ederek onu diper Kriptonlu kardeşleriyle bir araya getirmiş oldu.

  Mariah’nın Cottonmouth’u Öldürmesi

  Game of Thrones sağ olsun, TV’de herkesin her an ölmesini bekler hale geldik. Ama bu yılın en önemli süper kahraman olaylarından Netflix ve Marvel işbirliğinin şimdilik son halkası Luke Cage’de karşımıza Mahershala Ali’nin müthiş performansıyla çıkan Cottonmouth’un katili veya öldürülme biçimi bir yana, öleceğini bile akla getirmek zordu. Bu da söz konusu sahneyi daha etkili kılmış oldu. Belki Mariah’nın Cottonmouth’u aşağı itmesiyle sınırlı kalsaydı bir derece; ama hırsını bir türlü alamaması, mikrofon ayağıyla cinayete devam etmesi derken söz konusu sahneyi dizi tarihinin önemli bir yerine yazdı Luke Cage…

  [button url=”https://episodedergi.com/luke-cage-ikinci-sezonda-olmasi-gereken-11-sey/” size=”normal”]Luke Cage’in 2.Sezonunda Mutlaka Olması Gerekenler[/button]

  Black Canary’nin Ölümü

  Haydi itiraf edelim, önüne gelenin süper kahraman olduğu Arrow’da en çok gıcık olduklarımız arasında Laurel’ın Black Canary’ye dönüşmesi başı çekerdi, değil mi? Yine de sezon boyu süren “Mezardaki kim?” gizeminin cevabı olarak Laurel Lance’i, yani Black Canary’yi görmek üzmedi değil.

  Daredevil’deki Tek Plan Merdiven Sahnesi

  Yazarken bile tüyleri diken diken eden bir sahneyle Daredevil, ilk sezondaki aynı teknikle çekilen koridor sahnesini bile gölgede bıraktı. Bir yanda düşmanlar, bir yanda polisler, diğer yanda baygın halde yatan Punisher derken dakikalarca tek plan olarak devam eden merdiven sahnesinin bir yarım kalp krizi, bir yüksek tansiyon nöbeti yaşatmadığı Daredevil izleyicisi herhalde kalmamıştır.

  Tekrar izleyelim mi?

  https://www.youtube.com/watch?v=Q0CvkiPS5Ks

   

  Barry’nin Kara ile Tanışması

  Diziler arası ziyaretler ve çoklu buluşmalarda bu yıl CW’nin kahramanları damga vurdu. Dört dizinin kahramanlarının bir araya geldiği 4 bölümlük buluşma öncesinde Barry’nin Kara’yla normal hayatlarındaki haliyle tanışması tatlı bir olay olarak kayıtlara geçti.

  Agent Carter’ın İptal Edilmesi

  Sıkı bir hayran kitlesine sahip olmasına ve 2.sezonda daha bütçe dostu bir yer olan Hollywood’a taşınmasına rağmen ABC, Agent Carter macerasının daha fazla sürmemesine karar verdi.

  Agents of SHIELD’de Lincoln’ün Kurban Edilmesi

  Agents of SHIELD’in 3.sezon finalinde hem Luke Mitchells’in karakteri Lincoln’ü hem de Brett Dalton’ın canlandırdığı Ward’u ölüme mahkum etmesi beklenmedik bir olay olarak 2016 arşivinde yerini aldı.

  SuperFlarrow Ekibinin Bir Araya Gelmesi

  Yılın sonuna doğru DC süper kahramanları “Arrow,” “The Flash,” “Supergirl” ve “Legends of Tomorrow”un bir araya geldiği 4 bölümlük özel crossover hem dizi tarihinin, hem 2016’nın hem de süper kahramanlar evreninin en güzide olaylarından biriydi. 2017’de de bunun Marvel versiyonu olan The Defenders’ı izleyeceğiz. Luke Cage, Jessica Jones, Daredevil ve Iron Fist bir arada olacak.

   Joker’in Gotham’a Geri Dönmesi

  2015’teki ölümünden beri “ha geldi, ha gelecek, ulen yoksa gelmeyecek mi” derken Joker, şehri karıştırmak için sonunda geri döndü.

  Benzer İçerikler