Taika Waititi Yeni “Star Wars” Filmini Yönetecek

 Taika Waititi Yeni “Star Wars” Filmini Yönetecek

Oscar ödüllü yönetmen ve oyuncu Taika David Cohen’in (Yeni Zellandalı yönetmen profesyonel kariyeri çerçevesinde Taika Waititi olarak biliniyor) yeni bir Star Wars filmi yöneteceği duyuruldu.

Waititi, filmin senaryosunu 1917 filminin senaristlerinden Krysty Wilson-Cairns ile birlikte yazacak.

Bu haber aslında geçtiğimiz Ocak ayında çıkan bir takım söylentileri doğrular nitelikte. Waititi, Disney Plus’ta yayınlanan Star Wars dizisi The Mandalorian‘ın sezon finalini yönetmişti. Bunun üzerine yönetmenin bir Star Wars filmi hazırlığında olduğu dedikoduları çıkmıştı. Waititi’ye geçtiğimiz Şubat ayında Jojo Rabbit ile aldığı Oscar ödülünün ardından bu projeye yönelik sorular yöneltilmişti ancak söylentiler doğrulanamamıştı.

Disney’in 2022, 2024 ve 2026 yıllarında çıkmasını planladığı üç ayrı Star Wars filmi bulunuyor. Waititi’nin bunlardan birini mi yoksa ayrı bir filmi mi yöneteceği henüz bilinmiyor.

Bu proje, Game of Thrones yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın üzerinde çalıştıkları Star Wars projesinden ayrılmalarının ardından duyurulan ilk resmi Star Wars filmi projesi.

Waititi’nin Marvel Studios için çektiği bir sonraki projesi Thor: Love and Thunder‘ın da 2022’de vizyona girmesi bekleniyor.

Disney daha önce bir Star Wars dizisi hazırlıklarında olduklarını da açıklamıştı. Disney Plus’ta yayınlanacak olan diziye Russian Doll dizisinin yaratıcılarından Leslye Headland katkıda bulunacak.

 

 

Benzer İçerikler