“The Handmaid’s Tale”in Dördüncü Sezonuyla İlgili Ne Biliyoruz?

 “The Handmaid’s Tale”in Dördüncü Sezonuyla İlgili Ne Biliyoruz?

The Handmaid’s Tale‘in üçüncü sezonu çok can alıcı bir noktada bitmişti. Dizinin tüm hayranları doğal olarak dördüncü sezonun gelmesini dört gözle bekliyor. Ne var ki dizinin yeni sezonu için biraz daha beklemek zorunda kalabiliriz.

Dizi, dördüncü sezon onayını üçüncü sezon henüz bitmeden almıştı. Dolaysıyla yeni sezonun tıpkı ilk üç sezon gibi ilkbaharda ya da yaz aylarının başlarında yayınlanması bekleniyordu. Fakat yetkililer The Handmaid’s Tale‘in yeni sezonunun 2020’nin sonbahar aylarında izleyicilerle buluşacağını açıklamıştı.

Tabii, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarından dolayı, dizinin Toronto’da gerçekleştirilen çekimleri ertelendi. Elizabeth Moss, Deadline’a yaptığı açıkalamada bununla ilgili şöyle söylemişti: “Çekimlere ara verdiğimizde zaten iki haftadır setteydik. Dolayısıyla elimizde çok bir şey yok aslında. Ama yazarlarımız senaryoyu evlerinde yazmaya devam ediyorlar.”

Dolayısıyla The Handmaid’s Tale‘in yeni sezonunu ne zaman izleyebileceğimizi bilmiyoruz. Ancak diziyle ilgili kesin bazı bilgiler var. Dizinin dördüncü sezonu, ilk üç sezonun aksine 10 bölümden oluşacak. Dizinin yapımcılarından Warren Littlefield, dördüncü sezonun son sezon olmayacağını da belirten açıklamalarda bulundu: “Daha anlatacak çok şeyimiz var.”

Elizabeth Moss’un dördüncü sezonda bir bölüm için yönetmen koltuğuna oturcağını da belirtelim. Yeni sezonun üçünü bölümü, Moss’un ilk yönetmenlik tecrübesi olacak.

Benzer İçerikler