The Weeknd ve Lily-Rose Depp’in Başrolde Olduğu HBO Dizisinden İlk Fragman Yayınladı

 The Weeknd ve Lily-Rose Depp’in Başrolde Olduğu HBO Dizisinden İlk Fragman Yayınladı

The Weeknd, cumartesi gecesi “After Hours Til Dawn” turunun New Jersey durağında rahatsızlık veren HBO dizisinin ilk görüntülerini paylaştı.

HBO’nun The Idol’ı, fragmanın başında gördüğümüz üzere, “Abel (The Weeknd) ve Sam Levinson’ın hasta ve çarpık zihinlerinden” çıkıp izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

Cumartesi gecesi “After Hours Til Dawn” turundaki New Jersey durağı sırasında The Weeknd, Sam Levinson ve Reza Fahim tarafından yaratılan ve yakında yayınlanacak mini diziye özel ilk duyuruyu paylaştı.

Teaser’a bakılırsa “Euphoria” dizisinin yaratıcısı Levinson’dan içgüdüsel, ahlaksızlık dolu bir iş izleyeceğiz gibi duruyor

Teaser:

Los Angeles’ta yükselen bir pop yıldızını (Depp) ve onu kontrolü altına alan self-help (kendi kendine yetebilme) gurusunu (The Weeknd) odağa alan dizinin fragmanına bakıldığında, Lily-Rose Depp’in dizinin gerçek yıldızı olduğunu söylemek mümkün. Tehlikeli ve çekici kült olayları da bolca izleyeceğiz gibi duruyor.

The Idol dizisi çekim sürecinde bazı değişiklikler yaşadı. Dizi ilk olarak Haziran 2021’de duyurulmuş ve çekimler geçen yıl kasım ayında başlamıştı ancak yeniden çekilen sahneler ve yaratıcı tartışmalar, bu değişikliklerin geçtiğimiz nisan ayına kadar devam etmesine neden oldu.

Bir durup bir başlayan çekimler sırasında kimi isimler belirsiz koşullardan dolayı diziyle yollarını ayırdı. Ayrılanlar arasında “Red Rocket” çıkışıyla bilinen Suzanna Son da var. (Yerini Disney Channel’dan ayrılan Debby Ryan aldı.) Kaynaklara göre The Weeknd, dizinin fazlasıyla kadın bakış açısına kaydığını düşünmüş. Fragman kesinlikle bu bakışı öne çıkarıyor, Depp’in ışıltılı Hollywood dünyasında yol almasını izliyoruz. Dizinin yönetmeni Amy Seimetz da (“She Dies Tomorrow”dan tanıdığımız) nisan ayı sonlarında diziden ayrıldı ve böylece Levinson’ın da yönetmen olarak daha iddialı bir rol üstlendiği iddia edildi. (Normalde Seimetz’in altı bölümü de yönetmesi planlanmıştı.)

The Idol’ın dikkat çeken kadrosunda eşcinsel pop idolü Troye Sivan, Steve Zissis, Melanie Liburd, TV on the Radio solisti Tunde Adebimpe, Elizabeth Berkley Lauren, Nico Hiraga ve Anne Heche yer alıyor. En azından bildiğimiz kadarıyla nisan ayında öyleydi. Fragmanda gösterildiği üzere, oyuncu kadrosu arasında Rachel Sennott ve Hari Nef ile birlikte Blackpink grubunun kurucu üyesi Koreli rapçi ve solist Jennie de yer alıyor.

Bu yılın başlarında yeniden çekimler duyurulduğunda HBO, mini dizi hakkında şunları söylemişti: “The Idol‘ın yaratıcı ekibi, dizi için vizyonlarını oluşturmaya, iyileştirmeye ve geliştirmeye devam ediyor ve yeni bir yaratıcı yöne doğru yol alıyor. Yapım, oyuncu kadrosunu ve ekibini bu yeni yaklaşıma en iyi şekilde hizmet etmek üzere ayarlayacak. Yakında daha fazla bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

The Idol, The Weeknd’in sinemaya veya televizyona ilk girişi değil. Grammy ödüllü The Weeknd daha önce TBS’nin animasyon dizisi “American Dad”ın 2020’deki bir bölümünde yazar ve oyuncu olarak rol almıştı. Ayrıca Josh ve Benny Safdie’nin “Uncut Gems” filminde kendisinin kurgulanmış bir versiyonunu oynamıştı. 

Zendaya ve Sydney Sweeney’in adaylıkları da dahil olmak üzere, “Euphoria” dizisinin en iyi drama dizisi adaylığıyla yarışa büyük bir giriş yapan Levinson, kendisini bu yılki Emmy adayları arasında sayabilir.

Benzer İçerikler