Ethan Hawke’ın yönettiği Paul Newman ve Joanne Woodward üzerine belgesel serisi Temmuz’da yayında

 Ethan Hawke’ın yönettiği Paul Newman ve Joanne Woodward üzerine belgesel serisi Temmuz’da yayında

HBO Max, CNN Films’in altı bölümlük orijinal belgeseli “The Last Movie Stars”ın prömiyerini 21 Temmuz’da yapacak. Belgesel dizisi Joanne Woodward ve Paul Newman’a odaklanıyor ve onların kişiliklerini, yeteneklerini ve aşk hikayelerini araştırıyor. Dört kez Oscar adayı olan Ethan Hawke (“Seymour: An Introduction”), Akademi Ödüllü yönetmen, yazar ve yapımcı Martin Scorsese’nin yürütücü yapımcı olarak yer aldığı belgeseli yönetiyor.

Belgeseller, Newman’ın yakın arkadaşları, ailesi ve Elia Kazan, Sidney Lumet, Karl Malden, Sidney Pollack, Gore Vidal, Jacqueline Witte ve Joanne Woodward gibi sanatçılarla planlı bir görüşme yapan arkadaşı ve senarist Stewart Stern’in görevlendirildiği terk edilmiş bir projeyi içeriyor. Newman ayrıca Stern ile röportaj yaptı ve çocukluğunu, Witte ile ilk evliliğini, romantizmini ve Woodward ile hayatını ve daha fazlasını tartıştı.

Aktörler Karen Allen, George Clooney, Oscar Isaac, LaTanya Richardson Jackson, Zoe Kazan, Laura Linney, Sam Rockwell ve diğerleri, orijinal kopyalanmış röportajların bölümlerini seslendiriyor. Hawke ayrıca Woodward ve Newman’ın yaşamlarını ve kariyerlerini neyin körüklediğini keşfetmek için Newman’ın kızlarıyla, Sally Field ve Martin Scorsese ile de röportaj yaptı.

“The Last Movie Stars”ın aslında şu anda kapatılan CNN+ yayıncısında yayınlanması planlanıyordu; şimdi ise HBO Max’e taşındı. “Bu yaz Joanne ve Paul’ün ilham verici hayatını ve aşk hikayesini izleyicilerle paylaşmak benim için bir onur. Hawke yaptığı açıklamada, “Bu kadar çok kalp ve ruh akıttığımız bir projenin, belgesel sanatını kutlamak ve savunmak için bilinen bir platform olan HBO Max’te yayınlanıyor olması beni özellikle heyecanlandırıyor” dedi.

CNN Worldwide’ın yetenek ve içerik geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Amy Entelis ve CNN Films’in kıdemli başkan yardımcısı Courtney Sexton da yönetici yapımcılar. Mario Andretti ortak yapımcı ve belgeselin yapımcılığını Nook House Productions’tan Emily Wachtel ve Lisa Long Adler, Under the Influence Productions’tan Ryan Hawke ve Adam Gibbs üstleniyor. Orijinal müziği ise Hamilton Leithauser besteledi.

Benzer İçerikler