The Lincoln Lawyer 2. sezon onayını aldı

 The Lincoln Lawyer 2. sezon onayını aldı

Michael Connelly’nin kitap serisinin dizi uyarlaması, ilk sezonuna Mayıs ayında başladı. İlk sezon 10 bölümden oluşuyordu ve “The Brass Verdict” kitabına dayanıyordu. 2. sezon da 10 bölüm olacak ve “The Fifth Witness” kitabına dayanacak.

Dailyn Rodriguez’in dizinin ikinci sezonunda ortak showrunner ve baş yapımcı olarak yer alacağı da açıklandı. Diziyi 1. sezonun baş yapımcısı Ted Humphrey ile birlikte yürütecek. Rodriguez’in geçmişteki çalışmaları arasında, USA Network dizisi “Queen of the South”da ortak showrunner olarak görev yapmanın yanı sıra Fox’ta “Fantasy Island” ve “Lie to Me” ve A&E’de “The Glades” gibi programlar için yazarlık yer alıyor.

Manuel Garcia-Rulfo, 2. sezonda Neve Campbell (Maggie McPherson), Becki Newton (Lorna), Jazz Raycole (Izzy) ve Angus Sampson (Cisco) ile birlikte geri dönecek. 1. sezonda, bir idealist olan Mickey Haller, Los Angeles şehrinde büyük ve küçük davaları üstlenirken hukuk pratiğini Lincoln’ünün arka koltuğundan yürütüyor.

“The Lincoln Lawyer”, David E. Kelley ve Humphrey tarafından geliştirildi. Her ikisi de Connelly, Rodriguez, Ross Fineman, Barry Jossen ve Tana Jamieson ile birlikte dizinin baş yapımcılığını üstleniyor. A+E Studios, diziyi Netflix için üretiyor.

Connelly’nin 2006’da çıkan orijinal “The Lincoln Lawyer” romanı, 2011’de Matthew McConaughey’nin Haller’ı oynamasıyla beyaz perdeye uyarlandı. Haller’in eski karısı Maggie McPherson rolünde Marisa Tomei’yi izlediğimiz Brad Furman filmi gösterildiği dönemde gişe rekoru kırdı.

Benzer İçerikler