Jamie Dornan’ın Başrolde Olduğu ‘The Tourist’ Monte-Carlo Televizyon Festivali’nde En İyi Dizi Ödülünü Kazandı

 Jamie Dornan’ın Başrolde Olduğu ‘The Tourist’ Monte-Carlo Televizyon Festivali’nde En İyi Dizi Ödülünü Kazandı

Jamie Dornan’ın oynadığı “The Tourist”, Salı günü 61. Monte-Carlo Televizyon Festivali’nin sonunda dağıtılan Altın Peri Ödülleri’nde en iyi dizi ödülünü kazandı.

Harry ve Jack Williams tarafından yaratılan ve yazılan şov, kimlik temasına odaklanan komedi anlarına sahip bir gerilim dizisi. Dizi, ayrıca en iyi yaratım ödülünün ve BetaSeries kamu ödülünün de sahibi oldu.

Almanya’nın Nazi dönemi Berlin’inde, değerlerini savunurken hayatını riske atmasını konu alan bir Alman-Yahudi draması olan “Martha Liebermann” en iyi TV filmi ödülünü alırken, başrolü oynayan Thekla Carola Wied en iyi kadın oyuncu ödülünü aldı.

İskandinav suç draması “Trom”un başrolü Ulrich Thomsen en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı. Gösteri ayrıca jüri özel ödülünü de aldı.

En iyi haber programı ödülü İngiltere’nin “Donanma – Putin’in Öldüremediği Adam”a, en iyi belgesel ise İspanya’nın “Gazze’de Erasmus”a gitti.

Fransa, Suriye ortak yapımı “Syrie, des femmes dans la guerre” Haber ve Belgeseller bölümünde jüri özel ödülüne layık görüldü.

Prens Rainier III Özel Ödülü, Fransa’dan “Les éclaireurs de l’eau”ya verildi.

Kazananlar ödüllerini festivalin onursal başkanı Prens II. Albert’in huzurunda düzenlenen törenle aldı. Prens Albert II konuşmasında şu yorumu yaptı: “Mükemmellik, ister Kurmaca ister Haber ve Belgesel türlerinde olsun, yarışmada sergilenen küresel içeriğin kalitesini ve yaratıcılığını tanımladı.”

Beş gün boyunca bir uluslararası, bir Avrupa ve dört Fransız prömiyeri ile birlikte altı dünya prömiyeri gösterildi.

Festivalin CEO’su Laurent Puons şunları söyledi: “Festivalimiz şu anda Avrupa’da türünün liderlerinden biri olduğundan, rekabetimiz büyümeye devam ediyor. Bu yıl resmi seçimin seviyesi, dünya çapında çok sayıda prömiyer ile son derece yüksekti. Her iki jüri grubunun da son seçimlerini yapmakta gerçekten zorlandığını biliyorum.

Benzer İçerikler