‘The White Lotus’ Dizisinin 2. Sezonu Ekimde Geliyor

 ‘The White Lotus’ Dizisinin 2. Sezonu Ekimde Geliyor

White Lotus’u (Beyaz Lotus) yeniden izlemek için hazır olun. Variety’nin özel haberine göre, HBO’nun zengin ve lüks tatil köyleri zincirindeki yaşamla ilgili antoloji serisi The White Lotus ikinci bölümünün prömiyerini ekim ayında yapacak. Mike White’ın yaratıcısı olduğu dizi, aksiyonu yeni otel çalışanlarının ve yeni konukların karşı karşıya geleceği Sicilya’ya taşıyor. Jennifer Coolidge, dizinin geri dönen tek oyuncusu. Coolidge, spiritüel bir arayış içinde olan sosyetik Tanya McQuoid rolüyle geri dönüyor.

The White Lotus

2021 yazında yayınlanan, Havai’de geçen ilk sezonuyla The White Lotus sansasyon yaratmıştı. Finali için doğrusal ve dijital platformlarda 1,9 milyon izleyiciyi kendine çekti. Dizinin esas gizemi “Oteldeki insanlardan hangisinin bir tabutta yaşamak zorunda kalacağı” konusuydu. The White Lotus sanal âlemde belirleyici bir konu haline geldi ve dizi eleştirmenleri büyüledi.

Variety’nin baş TV eleştirmeni Caroline Framke ilk sezonu değerlendirmişti. “Dizi, kendini kabul etme, materyalizm ve kendilerini dünyanın merkezine koymadan dünyaya nasıl yardım edeceklerini tam olarak bilmeyenler için iki ucu keskin, haçlı kılıcın insani değerlerini inceliyor.”

Dizinin yeniden başlatılması bir zafer turu gibi görülebilir. The White Lotus‘un 2. sezonu, eylüldeki Primetime Emmy Ödülleri’nden sonraki ay gösterime girecek. Dizinin ilk sezonu 20 dalda bu seneki Emmy Ödülleri’ne de aday oldu. Adaylıklar arasında White, hem en iyi antoloji dizi ya da film yönetmeni hem de senaristi dalında yer alıyor. Aynı zamanda Coolidge dâhil sekiz oyuncu da en iyi yardımcı oyuncu dalında yarışacak.

The White Lotus‘un 2. sezonu için duyurulan oyuncular arasında; Coolidge, F. Murray Abraham, Adam DiMarco, Tom Hollander, Michael Imperioli, Aubrey Plaza, Haley Lu Richardson, Theo James, Meghann Fahy, Will Sharpe ve Leo Woodall var. Mike White ise senarist ve yönetmen olarak geri dönüyor.

Benzer İçerikler