2. Sezona Doğru “Mindhunter”: David Fincher, İlk Bölümle Finali Yönetecek

 2. Sezona Doğru “Mindhunter”: David Fincher, İlk Bölümle Finali Yönetecek

[highlight]Geçen yılın en çok konuşulan işlerinden Mindhunter‘ın 2. sezonuna dair taze haberler var: Dizinin dönüş tarihi henüz belli olmasa da yeni sezonun çekimlerinin çok yakında başlayacağı belirtiliyor. Dizinin arkasındaki isim David Fincher’ın da iki bölümü yönetmesi kesinleşti.[/highlight]

Netflix’in 70’li yıllarda Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’ın suç ve suçlu profili departmanının kuruluş aşamasına odaklanan dizisi Mindhunter, tüyler ürpertici bir sekansla son bulmuştu. İlk birkaç bölümün ardından yükselen tempo, finalde doruğa çıkmıştı. Tadı damağımızda kaldı diyebiliriz. Haliyle bu durum, dizinin 2. sezonuna dair beklentileri de artırdı. Son gelen haberler 2. sezonunun beklentileri fazlasıyla karşılayacağını gösteriyor.

Fincher, Andrew Dominik ve Carl Franklin yönetmen koltuğunda

Dizinin yaratıcılarından David Fincher’ın tam kapasiteyle işinin başında olacağını söyleyelim önce. Usta ismin, ilk bölümle finali yöneteceği kesinleşti. Kalan bölümleri de sektörün yakından tanıdığı iki önemli isme emanet ediyor Fincher. İki bölümü The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford‘u (Korkak Robert Ford’un Jesse James Suikastı) yöneten Andrew Dominik, kalan dört bölümüyse Devil in a Blue Dress‘in (Mavi Elbiseli Şeytan) yanı sıra The Leftovers, 13 Reasons Why ve House of Cards ile tanınan Carl Franklin çekecek.

Soldan sağa: David Fincher, Andrew Dominik ve Carl Franklin

2. sezon, sekiz bölümden oluşuyor

Matematiği yaptınız sanırız. Maalesef Mindhunter‘ın 2. sezonu, ilk sezon gibi 10 değil sekiz bölümden oluşuyor.

Başrollerini Jonathan Groff, Holt McCallany ve Anna Torv’un paylaştığı Mindhunter, 2. sezonunda Atlanta Çocuk Cinayetleri olarak bilinen vakaya odaklanacak. 1979-1981 arasında çoğu çocuk en az 28 kişi öldürülmüştü. Kurbanların tamamı siyah Amerikalılardı. Atlantalı Wayne Williams, iki cinayetten suçlu bulunup iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılsa da cinayetlerin çoğu halen çözülemedi…

Çekimlerine nisan sonu, mayıs başı gibi başlanacak Mindhunter‘da yeni sezonunun 2019’un ilk günlerine yetişmesi kuvvetle muhtemel.

Benzer İçerikler