58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

   58. Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

  Bu yıl 2-9 Ekim tarihleri arasında 58’incisi düzenlenecek Antalya Altın Portakal Film Festivali‘nde yarışma heyecanı başlıyor. Merakla beklenen Ulusal Yarışma Filmleri belli oldu.

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı yazılı açıklamada, “58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin sinema sanatına desteği geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da devam ediyor,” dedi. “Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçilen 10 film, 14 kategoride toplam 770 bin TL değerinde ödül için yarışacak. Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması filmleri 30 bin TL, Ulusal Belgesel Film Yarışması filmleri ise 60 bin TL değerindeki ödüller için Altın Portakal heyecanı yaşayacak.”

  Altın Portakal Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 10 Film Yarışacak!

  Mehmet AçarMuammer Brav ve Sevin Okyay’dan oluşan seçici kurulun gelen 44 başvuruyu değerlendirmesi sonucu belirlenen 10 film Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na seçildi. Emre Kayiş’in Anadolu Leoparı, Semih Kaplanoğlu’nun Bağlılık HasanNecip Çağhan Özdemir’in BembeyazHakkı Kurtuluş ve Melik Saraçoğlu’nun Birlikte ÖleceğizAli Tansu Turhan’ın DiyalogSelman Nacar’ın İki Şafak ArasındaCemil Ağacıkoğlu’nun KafesTayfun Pirselimoğlu’nun KerrFerit Karahan’ın Okul Tıraşı ve Nazlı Elif Durlu’nun Zuhal adlı filmleri bu yıl Altın Portakal Ödülleri için yarışacak.

  Zuhal

  Türkiye’de ilk kez Antalya’da izleyici karşısına çıkacak yarışma filmlerinden Birlikte ÖleceğizDiyalogKafes ve Zuhalin dünya prömiyerleri de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yapılacak. Festivalde ilk filmlerini yapan yönetmenlerin aday olabildiği Behlül Dal En İyi İlk Film Ödülü için ise Anadolu LeoparıBembeyazDiyalogİki Şafak Arasında ve Zuhal yarışacak.

  Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Üyeleri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

  Kısa Metraj ve Belgesel Film Yarışmalarına Seçilen Filmler Açıklandı!

  Ulusal Kısa Metraj ve Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda yarışacak filmlere, Doç. Dr.Ahmet GürataSenem Erdine ile Engin Palabıyık’tan oluşan seçici kurul karar verdi. Ulusal Kısa Metraj Film Yarışması’nda 151 başvuru arasından seçilen 12 film yer alacak. Seçici kurul kararına göre bu yıl festivalde; Mazlum Demir’in AgnaBurcu Uğuz’un Aile TablosuMuhammed Seyyid Yıldız’ın Ajotin, Yasemin Demirci’nin Gece KuşağıAziz Alaca’nın Göl KenarıAli Tansu Turhan’ın İkinci Gece, Okan Avcı’nın Kaya, Volkan Güney Eker’in LarvaMusab Tekin’in RewşenElif Refiğ’in Siz Biraz Uzak KaldınızAdar Baran Değer’in Soğuk ve Can Merdan Doğan’ın Stiletto: “Pembe Bir Aile Trajedisi adlı kısa filmleri gösterilecek.

  Altın Portakal
  An Kalır

  İlk gösterimi Antalya’da yapılacak yılın en yeni belgesellerini bir araya getirecek olan Ulusal Belgesel Film Yarışması’na ise 49 başvuru arasından 9 film seçildi. Yarışmanın finalistleri Didem Şahin’ın Acı ve Tatlı, Ebru Şeremetli’nin An KalırAslı Akdağ’ın BekleyişErsen Çıra’nın EDE Bir Ayrılık, Bir Yoksulluk, Bir ÖlümVolkan Üce’nin Her Şey DahilÜmran Safter’in Kapıyı Açık Bırak, Mehmet Emre Battal’ın MuhtaçTayfun Belet’in Unkapanı: Bitmeyen Masal ve Esra Yıldız’ın Vatansız adlı belgeselleri oldu.

  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in başkanlığını yaptığı 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin idari direktörlüğünü Cansel Tuncer, yönetmenliğini Ahmet Boyacıoğlu üstlenirken, sanat yönetmenliğini Başak Emre yürütecek.

  Benzer İçerikler