‘Akrep’ Dizisinin 7. Bölümünde Çok Konuşulacak Sahne

   ‘Akrep’ Dizisinin 7. Bölümünde Çok Konuşulacak Sahne

  Yapımını 1441 Productions‘ın üstlendiği Akrep dizisinin yedinci bölümü, 22 Ocak Cuma akşamı 20.00’de STAR TV’de ekranlara gelecek.

  Bu bölümde, seyircinin uzun zamandır beklediği Perihan – Ferda yüzleşmesi gerçekleşecek. Perihan, 1 yaşında bir bebeği neden terk ettiğini anlatacak! Ferda ise annesizliğin acısıyla büyümenin nasıl olduğunu tarif edecek. 

  İki ‘akrep’in ses getirecek yüzleşmesine, Perihan’ın torunu Ece için yaptığı patatesli börek vesile olacak. Çocukluğunu anne sevgisini bilmeden geçirmiş Ferda, gecenin bir vaktinde mutfağa inip Perihan’ın yaptığı böreği yerken anne böreği yemenin nasıl olduğunu tadacak! Ve sefalet içinde geçmiş çocukluk günlerini hatırlayarak gözyaşlarına boğulacak. 

  Perihan da mutfağa inip Ferda’yı bu halde görünce, o da hikayenin kendi tarafını anlatacak. Bu yüzleşme Perihan’ın yıllardır bastırdığı acıların ve ilk evliliğinin yarattığı travmaların ortaya çıkmasına neden olacak.

  Ferda sefalet içinde geçen çocukluğunu, kendisini terk edip giden annesine anlatacak. Sonra “Ben de senindim, sendendim ama bir lokma yemeğini yemek için 41 yıl bekledim. Neden? Beni neden bıraktın anne?” diyerek o can alıcı soruyu soracak.

  Perihan da küçük bir çocukken içine attıkları, işkence ve şiddet dolu ilk evliliğinin karanlık hatıralarını anlatarak kızınının can alıcı sorusunu “O adamın parçasıydın. Bana hep onu hatırlatacaktın. Yüzüne bile bakmak istemiyordum senin. Sizi geride bıraktım. Hiç olmamış saydım” sözleriyle yanıtlayacak.

  ‘Akrep’lerin merakla beklenen yüzleşmesi, dizinin yedinci bölümüne damga vuracak. Ve şu soru gündeme gelecek: “Doğurmakla ana olunur mu?”

  Akrep dizisinin yönetmenliğini Gökçen Usta, senaristliğini Erkan Birgören yapıyor. Dizinin başrollerini Demet Akbağ ile Evrim Alasya üstleniyor. Onlara Yusuf Çim, Beril Pozam, Taha Baran Özbek, Aslı Melisa Uzun, Müge Su Şahin, Esila Umut, Demet Gül, Ahsen Türkyılmaz, Başak Daşman eşlik ediyor.

  Akrep, 22 Ocak Cuma akşamı 20.00’de STAR TV’de.

  Benzer İçerikler