Ali Atay, Yeni Dizisi ‘Son Yaz’ Hakkında Konuştu

   Ali Atay, Yeni Dizisi ‘Son Yaz’ Hakkında Konuştu

  Yapımını O3 Medya, yapımcılığını Saner Ayar’ın üstlendiği Son Yaz‘ın başrol oyuncularından Ali Atay projeyi anlattı.

  Son Yaz ile ekrana oyuncu kimliğiyle geri dönen Ali Atay, merakla beklenen dizide işinde başarılı ve söz sahibi olan Savcı Selim karakterini canlandırıyor. Atay, Son Yaz‘da hikayenin eksik ilişkiler üzerine kurulu olduğuna dikkat çekiyor. Başarılı oyuncu, karakterler arasındaki bu eksik ilişkilerin senaryoda çok güçlü bir şekilde işlendiğini, bu nedenle de projede yer almak istediğini belirtiyor. Savcı Selim’i oynamayı ise çok değişken bir karakter olması nedeniyle kabul ettiğini anlatıyor.

  Atay, Savcı Selim için “Çok değişken bir karakter, ani refleksler gösterdiği durumlara sonradan farklı tepkiler verebiliyor. Duygu grafiği hızlı ve çabuk değişiyor, bu da onu oynamasını zevkli kılıyor,” diyor.

  Çekimlerin sürdüğü Çeşme’ye daha önce çok sık gelmediğini de belirten başarılı oyuncu, bölgenin sakinliğinde çalışıyor olmaktan da oldukça memnun. Ali Atay, hayatını elinden aldığı adama oğlunu emanet etme fikrinin kendisini cezbettiğini belirtiyor. Atay, Savcı Selim ve Akgün (Alperen Duymaz) arasındaki gerilimli ilişkinin keyifli bir serüven olacağına da dikkat çekiyor.

  Son Yaz‘ın yönetmenliğini Burak Arlıer yapıyor. Dizinin senaristliğini ise Deniz Dargı, Cem Görgeç ve Cenk Boğatur üstleniyor. Dizinin başrollerinde Ali Atay’a Funda Eryiğit, Alperen Duymaz ve Hafsanur Sancaktutan eşlik ediyor.

  Son Yaz dizisinin çekimleri bir süredir Çeşme’de sürüyor.

  Etkileyici hikayesi ve güçlü kadrosuyla Son Yaz, 1 Ocak’ta FOX’ta. 

  Benzer İçerikler