Amazon Prime Video Kullanıcılarına 5 Korku Önerisi

   Amazon Prime Video Kullanıcılarına 5 Korku Önerisi

  Amazon Prime Video, Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığından beri önemli dizi ve filmleri kullanıcılarıyla buluşturdu. Hâlâ da buluşturuyor. Biz de sizler için Amazon Prime Video seçkisindeki en dikkat çekici 5 korku filmi ve dizisini seçtik.

  İyi seyirler!

  The Manor (2021)

  Amazon Prime Video

  Amazon’un kendi yapımı olan The Manor, hafif bir inme geçirdikten sonra gönülsüzce bir huzurevine yerleşen Judith Albright’ı odağına alıyor. Bu yaşlı kadın, kısa süre içinde huzurevinde bir şeylerin ters gittiğini ve doğaüstü kimi güçlerin huzurevi sakinlerini öldürdüğünü fark ediyor.

  Yönetmenliğini Axelle Carolyn‘nin yaptığı filmin başrollerini Barbara Hershey, Bruce Davidson ve Nicholas Alexander paylaşıyor.

  Shutter (2008)

  Yeni evli bir çift, tüyler ürpertici bir trafik kazası yapıyor ve bu kazada genç bir kıza çarptıklarına inanıyorlar. Kazadan sonra yıkadıkları fotoğraflarda ise tüylerini diken diken eden hayaletimsi görüntüler keşfediyorlar.

  2008 yapımı Shutter‘ın Masayuki Ochiai üstleniyor. Filmin başrollerini ise Rachel Taylor, Joshua Jackson, Yoshiko Miyazaki gibi isimler paylaşıyor.

  Masal (2017-2018)

  Amazon Prime Video

  Orijinal adı Lore olan bu iki sezonluk dizi, Aaron Mahnke‘nin aynı adlı podcast serisine dayanan bir korku antolojisi. Amazon’un diziye dair açıklaması şu şekilde: “Dramatik sahnelerle animasyonu, arşiv görüntülerini ve anlatımı iç içe sunan Masal, vampirler, kurtadamlar ve vücut hırsızları gibi korku efsanelerinin köklerinin gerçek olaylara dayandığını gösteriyor.”

  Bu arada, Masal dizisinin yapımcılığını The Walking Dead ile X-Files‘ın yapımcılarının üstlendiğini de belirtelim.

  The Terror (2018-2019)

  Amazon Prime Video

  1847 yılında geçen The Terror, aslında dram yönü de ağır basan bir dizi. Kuzeybatı Geçidi’ni arayan İngiliz Kraliyet Donanması mürettebatının, gizemli bir yırtıcının saldırıya uğramasını ve hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor. İki sezon yayınlanan dizide mürettebatın en ilkel korkularını, iç çelişkilerini, yaşamlarını tüm çıplaklığıyla görüyoruz.

  Dizinin başrollerinde John Lynch, Declan Hannigan ve Roderick Hill yer alıyor.

  The Exorcist (2016-2018)

  Korku sineması dendi mi akla gelen ilk film serilerinden biri The Exorcist‘tir. Jeremy Slater’ın yaratıcılığını üstlendiği The Exorcist dizisi, doğrudan serinin 1973 tarihli ilk filminin devamı niteliğinde. Yani serinin diğer devamlarını yok sayarak kendi The Exorcist hikayesini yazan bir yapım.

  Alfonso Herrera ve Ben Daniels‘ın başrollerini paylaştığı dizi, iki sezonun ardından 2018’de iptal edildi ancak yayınlanan iki sezonu bile korkuseverleri fazlasıyla tatmin etti.

  Benzer İçerikler