Amazon Prime Video Türkiye, Ocak 2021 Takvimini Açıkladı

 Amazon Prime Video Türkiye, Ocak 2021 Takvimini Açıkladı

Amazon Prime Video Türkiye ekranlarında yeni yılın ilk ayında yayına girecek Amazon Originals dizi ve filmleri açıklandı.

Ocak ayında Amazon Prime Video Türkiye’de American Gods‘ın merakla beklenen üçüncü sezonu ve James May: Oh Cook yayına giriyor. Bunların yanı sıra Emmy ödüllü Mike McMahan’ın Star Trek: Lower Decks animasyon dizisi ve Malcolm X ile Muhammed Ali’nin efsanevi gecesini ele alan One Night in Miami filmi Amazon Prime üyelerinin beğenisine sunuluyor.

Amazon Prime Video Türkiye’de Ocak ayında Amazon Prime üyeleriyle buluşacak tüm yeni yapımlarda Türkçe altyazı seçeneği bulunuyor.

İşte, Amazon Prime Video Türkiye Ocak ayı takviminde öne çıkanlar.

American Gods – 11 Ocak

Mitolojinin eski tanrıları ve günümüzün yeni teknoloji tanrıları arasındaki önlenemez savaşın hikayesinin işlendiği American Gods, 11 Ocak’ta Prime Video’ya üçüncü sezonuyla dönüş yapıyor.

Ricky Whittle’ın canlandırdığı eski suçlu Shadow Moon karakteri, Ian McShane tarafından canlandırılan gizemli Mr. Wednesday tarafından göreve çağrılıyor. Böylece Nors mitolojisinin karizmatik ancak güvenilmez tanrısı Odin’in sadece bir tanrı değil, aynı zamanda Shadow’un babası olduğu ortaya çıkıyor. 

James May: Oh Cook – 15 Ocak

James May, tek başına üstlendiği ikinci yapımı ile Prime Video’ya dönüş yapıyor. Yeni formatıyla 15 Ocak’ta sadece Prime Video’da yayına girecek James May: Oh Cook, bir ev ekonomistinin mutfağında izleyicileri etkileyici Uzakdoğu, Akdeniz ve yerel barların etkileyici dünyasına götürüyor. Prime Video üyeleri, evlerinde günlük malzemelerle yapabilecekleri birçok tarifi bu programda bulabilecek.

One Night in Miami – 15 Ocak

15 Ocak’ta Prime Video’da yayına girecek yeni Amazon Original filmi One Night in Miami, 1964 yılında spor, müzik ve politikanın dört sembolünün, tarihin en büyük boks galibiyetlerinden birini kutlamak üzere bir araya geldiği geceyi anlatıyor. Miami Kongre Merkezi’nde ileride Muhammed Ali olarak tanınacak Cassius Clay’in dünya ağır siklet boks şampiyonu Sonny Liston’ı yenmesinin ardından, arkadaşları Malcolm X, Sam Cooke ve Jim Brown ile geçirdiği gece, 40 yıl sonra yankı uyandırmaya devam ediyor.

Star Trek: Lower Decks – 22 Ocak

Rick and Morty’nin Emmy ödüllü yapımcısı ve yazar Mike McMahan tarafından hazırlanan Star Trek: Lower Decks, 22 Ocak’ta Prime Video’da Türk izleyicilerle buluşuyor. Dizi, Yıldız Filo’sunun en önemsiz gemisi U.S.S. Cerritos 2380’de görev alan destek mürettebatının hikayesini konu alıyor.

Star Trek: Next Generation ve Star Trek: Picard’da rol alan aktörler Jonathan Frakes ve Martina Sirtis de cameo rolleri ile yapıma katkıda bulunuyor.

Benzer İçerikler