Anne Rice Romanlarının Haklarını AMC Aldı

 Anne Rice Romanlarının Haklarını AMC Aldı

Gotik edebiyatın usta isimlerinden Anne Rice, ‘The Vampire Chronicles’ serisi de dahil olmak üzere en popüler bazı romanlarının yayın haklarını AMC’ye verdi

Gotik edebiyatın usta isimlerinden Amerikalı yazar Anne Rice, daha önce The Vampire Chronicles serisinin yayın hakları için Hulu ile anlaşmaya varmıştı. Paramount Television ile Anonymous Content’in Hulu’da yayınlanmak üzere seriye dayanan bir dizi çekmeleri planlanıyordu. Ancak Rice ve oğlu geçen Aralık’ta Paramount ile yollarını ayırdı. The Vampire Chronicles ve diğer romanların yeni yuvasını bulması ise sadece beş ay sürdü: AMC Networks, usta yazarla anlaştıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamaya göre AMC Networks, The Vampire Chronicles ve The Lives of the Mayfair Witches serilerinin “en esaslı kitaplarının” yayın haklarını aldı. AMC Networks’ün haklarını aldığı toplam 18 Anne Rice romanı, firmanın uygun bulduğu formatta uyarlanacak. Yani eser bir mini-dizi de olabilir uzun soluklu bir televizyon dizisi de…

AMC Networks’ün yayın hakları için ne kadar ödediği kesin olarak bilinmiyor. Ancak Variety, 30 ila 40 milyon dolar istendiğini iddia etti. Ayrıca anlaşmanın hem televizyon hem sinema haklarını içerdiğini öne sürdü. İddiaya göre AMC Networks yayın haklarını süresiz satın aldı.

Son Anne Rice uyarlaması, 2016 tarihli The Young Messiah filmiydi. Film, Rice’ın İsa peygamberin çocukluk yıllarına odaklanan Christ the Lord: Out of Egypt (1998) romanından uyarlanmıştı. Yazarın vampir romanlarından yapılan son uyarlama ise Queen of the Damned (2002) filmiydi. Başrollerini Tom Cruise ile Brad Pitt’in paylaştığı ve Rice’ın aynı adlı romanından uyarlanan Interview with the Vampire (1994) de türün unutulmazlarından.

 

Benzer İçerikler