Benedict Cumberbatch, Yine Bir Edebiyat Uyarlamasında

   Benedict Cumberbatch, Yine Bir Edebiyat Uyarlamasında

  [highlight]Gün geçmiyor ki Benedict Cumberbatch’den yeni bir haber almayalım. Britanyalı aktörün edebiyat uyarlamalarına merakını biliyorduk. Cumberbatch, şimdi de Edward St Aubyn’in Melrose serisinden uyarlanacak bir mini dizide oynayacak…[/highlight]

  Çok kısa süre önce Benedict Cumberbatch’in Ian McEwan’ın Türkçe’de Zamanın İzlerinde adıyla yayımlanan The Child in Time romanının TV filmi uyarlamasında rol alacağını duyurmuştuk. Sherlock‘tan sonra Doctor Strange‘de de büyük başarı yakalayan Britanyalı aktör, Sherlock ile ilgili belirsizlik sürerken farklı maceralara atılıyor. Cumberbatch, yine bir edebiyat uyarlamasıyla geliyor. Bu kez eser, Britanyalı gazeteci/yazar Edward St Aubyn’in beş kitaptan oluşan Melrose serisi.

  Melrose serisinin başrolünü üstleniyor

  Never Mind, Bad News, Some Hope, Mother’s Milk ve At Last adlarını taşıyan beş macera, yazarın kendi hayatından izler taşıyor. Üst sınıf bir İngiliz ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen kahramanımızın ailesinin ölümü, uyuşturucu ve alkolle mücadelesi, ardından rehabilitasyonu ve evlenip bir yuva kurmasını anlatıyor seri. Benedict Cumberbatch, mini dizi olarak planlanan yapımda ana karakter Patrich Melrose‘u canlandıracak.

  Melrose‘un her bölümü, 1 saat olarak planlanıyor. Her bölümde serinin bir romanı aktarılacak.
  Showtime ve Sky Atlantic ortak yapımı mini dizinin çekimleriyse Ağustos ayında başlayacak.

  Benzer İçerikler