Benedict Cumberbatch’in Yeni Filminin Adı Değişti

   Benedict Cumberbatch’in Yeni Filminin Adı Değişti

  Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer aldığı ‘Ironbark’ filminin adı ‘The Courier’ olarak değişti

  Benedict Cumberbatch’in yeni filmi Ironbark, 23 Ocak – 2 Şubat 2020 tarihleri arasında düzenlenen Sundance Film Festivali’nde büyük beğeni toplamıştı. Ancak film sinemalarda gösterime girmeye hazırlanırken ismi değişti. Ironbark filminin yeni adı artık The Courier.

  Yönetmenliğini Dominic Cooke’un, senaristliğini ise 2017 tarihli The Hitman’s Bodyguard filminin de senaristi olan Tom O’Connor’ın üstlendiği The Courier, bir Soğuk Savaş casusiyesi. Filmin başrolünde Benedict Cumberbatch, alçak gönüllü bir İngiliz iş insanını canlandırıyor. Greville Wynne ismindeki bu iş insanı, aynı zamanda bir casus. Wynne, Sovyet kaynağı Oleg Penkovsky ile el ele verip Küba Füze Krizi’ni çözmeye ve olası bir nükleer savaşı engellemeye çalışıyor. Oleg Penkovsky karakterini ise Gürcü aktör Merab Ninidze canlandırıyor.

  Merab Ninidze, son olarak Homeland ve Freud dizilerinde yer almıştı. 54 yaşındaki aktörün en çok bilinen rolüyse 2001 tarihli Nowhere in Africa filminde canlandırdığı Walter Redlich karakteriydi.

  The Courier‘de Benedict Cumberbatch ve Merab Ninidze’ye Rachel Brosnahan, Jessie Buckley, Angus Wright, Kirill Pirogov gibi isimler de eşlik ediyor.

  Ayrıca, başrolünde bulunması bir yana, Cumberbatch filmin yaratıcı yapımcıları (executive producer) arasında da yer alıyor. 43 yaşındaki İngiliz yıldız, 2013 yılının sonlarında Adam Ackland, Patrick Monroe, Ben Dillon ve Adam Selves ile birlikte kendi yapım şirketi SunnyMarch Ltd.’yi de kurmuştu.

  Gerçek hikayeden uyarlandığı belirtilen The Courier, 28 Ağustos 2020’de ABD sinemalarında gösterime girecek.

  Benzer İçerikler