Benedict Cumberbatch’li Patrick Melrose Fragmanı, Beklentiyi Artırdı

 Benedict Cumberbatch’li Patrick Melrose Fragmanı, Beklentiyi Artırdı

[highlight]Britanyalı aktör Benedict Cumberbatch’in başrolünde olduğu Patrick Melrose için geri sayım başladı. Beş bölümlük mini dizinin yayınlanan fragmanı, Cumberbatch’in bu kez çok farklı bir kimlikte karşımıza çıkacağını gösteriyor.[/highlight]

Sky Atlantic-Showtime ortak yapımı Patrick Melrose, Britanyalı gazeteci/yazar Edward St Aubyn’in beş kitaptan oluşan Melrose serisinden uyarlandı.

Never Mind, Bad News, Some Hope, Mother’s Milk ve At Last adlarını taşıyan beş macera, yazarın kendi hayatından izler taşıyor. Üst sınıf bir İngiliz ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen kahramanımızın ailesinin ölümü, uyuşturucu ve alkolle mücadelesi, ardından rehabilitasyonu ve evlenip bir yuva kurmasını anlatıyor seri. Benedict Cumberbatch, mini dizide ana karakter Patrick Melrose’u canlandırıyor.

Patrick Melrose ile tanışın

Patrick Melrose, şöyle tanıtılıyor fragmanda: “Narsist, şizoid, iflah olmaz bir alkolik. Steak tartarını çok baharatlı ve acı sever:”

Dizide Benedict Cumberbatch’e eşlik eden isimlere gelirsek; başlıca rolleri Hugo Weaving, Jennifer Jason Leigh, Anna Madeley, Blythe Danner, Allison Williams, Pip Torrens, Jessica Raine, Prasanna Puwanarajah, Holliday Grainger, Indira Varma ve Celia Imrie üstleniyor.
Senaryosunu David Nicholls’ın yazdığı dizinin yönetmeni, son dönemin önemli işlerinden Deutschland 83‘ten anımsayabileceğiniz Edward Berger.

Patrick Melrose‘un her bölümü, 1 saat olacak. Her bölümde serinin bir romanı aktarılacak. 2018 için planlanan Patrick Melrose‘un yayın tarihi henüz belli değil…

Benzer İçerikler