‘Bizim Köyün Kızları’ Yarışması TRT 1 Ekranlarında Başladı

   ‘Bizim Köyün Kızları’ Yarışması TRT 1 Ekranlarında Başladı

  Yaptığı farklı projelerle dikkat çeken TRT 1, hafta içi her gün öğle kuşağında Bizim Köyün Kızları isimli yarışma programıyla ekranlara yeni bir soluk getiriyor. Bugün ilk bölümü yayınlanan programda 8 yarışmacı köy ortamında birbirine rekabet edecek.

  Özlediğimiz köy yaşantısını evlerimize taşıyıp, unutmaya yüz tuttuğumuz adetleri, geleneklerimizi ve göreneklerimizi öğretmeye hazırlanan yarışmada 8 acemi kadın iki takım halinde yarışıyor.

  Hayatlarında köy yaşantısını hiç deneyimlememiş yarışmacılar, doğal yaşam etaplarında mücadele verip, mutfak etaplarında da ellerininin lezzetlerini konuşturacaklar.

  Bizim Köyün Kızları çiftliğinde dev bir otağ çadırında Türk mutfağının en lezzetli yemeklerini yapacak olan yarışmacılar hem öğrenecekler hem de amansız bir yarışın içine girdiler.

  Kazanan takımın her hafta 15 bin lira değerinde altınla ödüllendirildiği yarışmada iki de eğitmen bulunuyor. Yarışmacı kızlara doğal yaşam etaplarında Şaziment Selam eşlik ederken, mutfak etaplarında ise Nuray Köse eğitmen koltuğunda oturuyor.

  Yapımcılığını Karga Film’in üstlendiği Bizim Köyün Kızları hafta içi her gün saat 13.00’de TRT1 ekranlarında olacak.

  Benzer İçerikler