Bob Dylan ile George Clooney Birlikte Film Yapıyor

 Bob Dylan ile George Clooney Birlikte Film Yapıyor

Nobel Edebiyat Ödüllü rock’n’roll yıldızı ozan Bob Dylan ile ünlü oyuncu George Clooney, beraber film yapıyorlar. İkili, hukuk polisiyesi romanlarıyla meşhur Amerikalı yazar John Grisham‘ın bir romanını sinemaya uyarlayacak.

John Grisham’ın Calico Joe romanı, George Clooney ve Grant Heslov’un şirketi Smokehouse Pictures ile Bob Dylan’ın Grey Water Park Productions‘ı tarafından filme çekilecek.

John Grisham’ın ilk spor romanı olan Calico Joe, Amerikan beyzbol ligi Major Baseball League etrafında gelişen bir hikaye anlatıyor. Ray Chapman isimli beyzbol oyuncusunun gerçek hayat hikayesinden esinlenen roman, yüzüne isabet eden topla komaya giren ve bir daha beyzbola dönemeyen “Calico” Joe Castle’ı merkezine alıyor.

Roman aynı zamanda Grisham’ın kendi hayat hikayesinden de esinleniyor. Çocukluğunda beyzbolcu olmayı düşleyen Grisham, 19 yaşındayken bir müsabaka esnasında şiddetli bir topun yüzünü sıyırıp geçmesinin ardından beyzbolu bırakmış.

Bob Dylan, Grisham’ın hikayesinin ne kadar güçlü olduğundan bahsederken “Yaşamın her yolundan insanlar bu hikayeyle ilişki kuracak,” dedi. George Clooney ise “John çok güzel bir hikaye yazmış. Bunu Bob Dylan ile beraber ekrana taşıyacak olmak muhteşem,” ifadelerini kullandı.

Filmin senaryosunun geliştirilmesi, ZQ Entertainment tarafından finanse ediliyor. İşin içinde yapımcı Ara Keshishian da bulunuyor.

Filmle ilgili başka detaylar henüz ortaya çıkmış değil.

Benzer İçerikler