Bob Odenkirk, Kendi Yapım Şirketini Kurdu

 Bob Odenkirk, Kendi Yapım Şirketini Kurdu

“Breaking Bad” ve “Better Call Saul” dizilerinin yıldızı Bob Odenkirk, kendi yapım şirketini kurdu

Televizyon tarihinin efsanevi dizilerinden Breaking Bad ile en az onun kadar şahane spin-off’u Better Call Saul‘un yıldızı Bob Odenkirk, kendi yapım şirketin kurdu. Her iki dizide de Jimmy McGill (Saul Goodman) rolüyle tanıdığımız Emmy ödüllü oyuncunun şirketinin adı ise Cal-Gold Productions.

Bob Odenkirk’ün sahibi olduğu Cal-Gold Productions’ın televizyon yöneticiliğine Ian Friedman getirildi. Friedman, daha önce Comedy Central’da Yetenek & Geliştirme Departmanı’nın başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.

Cal-Gold Productions, ilk anlaşmasını ise Sony Pictures TV ile imzaladı. Bu anlaşma, Sony Pictures TV’ye ilk bakış hakkı tanıyor. Misyonunu da açıklayan şirket, amaçlarının “dinamik karakterler içeren ve toplumla alakalı ilginç, özgün hikayeler geliştirmek” olduğunu belirtti.

Bob Odenkirk, yaptığı açıklama şu ifadeleri kullandı: “Gösteri işi denilen bu koca maskaralığa yazar olarak başladım. Yazarlık benim varsayılan halim. Ne zaman ekranda değilsem beni ‘geliştirme cehennemi’nde bulursunuz, yani. Nihayet bu cehennemi benimle paylaşacak Sony ve Ian gibi deneyimli ve iyi huylu ortaklara sahip olmak harika!”

Friedman ise 20 yılı aşkındır Bob Odenkirk’ün büyük bir hayranı olduğunu belirtti ve “Bu yolculukta onunla çalışacağım için çok heyecanlıyım,” dedi.

Bu arada Bob Odenkirk’ün başrolünü üstlendiği Better Call Saul, 6. sezon onayını da aldı. 2021’de gelecek bu sezon, dizinin finali olacak…

Benzer İçerikler