‘Brave New World’ Dizisi İptal Edildi

   ‘Brave New World’ Dizisi İptal Edildi

  Aldoux Huxley’nin aynı adlı romanından uyarlanan Brave New World dizisi, ilk sezonunun ardından iptal edildi.

  Deadline‘ın haberine göre yapımcısı Peacock, henüz ilk sezonunun sonunda diziyi iptal etme kararı aldı. David Wiener tarafından yaratılan Brave New World dizisi, Aldous Huxley‘nin 1932 yılında yayınlanan ünlü distopik romanından uyarlanmıştı.

  Peacock’tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Peacock’ta Brave New World’ün ikinci sezonu olmayacak. David Wiener düşünmeye sevk eden ve sinematik bir uyarlama yarattı. Bu dünyayı hayata geçiren oyunculara ve ekibe müteşekkiriz. David’le ileride başka hikayeler anlatmak için sabırsızlanıyoruz.”

  Brave New World, tek eşliliğin ve mahremiyetin olmadığı kurgusal bir dünyada geçiyordu. Bu dünya, Yeni Londra’ydı. Bir diğer yanda ise bu yeni dünyaya uyum sağlamayı reddetmiş, eskisi gibi yaşayan Vahşiler vardı. Onların ülkesi ise Yeni Londra sakinleri için bir eğlence parkına dönüşmüştü.

  Demi Moore‘un da rol aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Jessica Brown Findlay, Harry Lloyd, Alden Ehrenreich, Hannah John-Kamen, Joseph Morgan gibi isimler yer alıyordu.

  Aldous Huxley’nin Türkçe’ye “Cesur Yeni Dünya” adıyla çevrilen romanı daha önce birçok defa sinemaya, televizyona ve radyo tiyatrosuna uyarlanmıştı.

  Benzer İçerikler