Brooklyn Nine-Nine’ın Sekizinci Sezonu Baştan Yazılıyor

 Brooklyn Nine-Nine’ın Sekizinci Sezonu Baştan Yazılıyor

Brooklyn Nine-Nine’ın sekizinci sezonu, ırkçılık karşıtı protestolardan dolayı baştan yazılıyor

Sevilen komedi dizisi Brooklyn Nine-Nine‘ın sekizinci sezonu, George Floyd’un öldürülmesinin ardından patlak veren Siyahi Hayatlar Önemlidir (Black Lives Matter) protestoları ışığında en baştan yazılıyor.

46 yaşındaki siyahi George Floyd, 25 Mayıs günü ABD’nin Minnesota şehrinde beyaz bir polis memuru tarafından öldürülmüştü. Cinayetin görüntülerinin sosyal medyada yayılmasıyla başlayan ırkçılık karşıtı protestolar tüm ülkeye yayılmıştı.

2018’de FOX’un iptal etmesinden sonra altıncı sezonundan itibaren NBC’ye geçen polis komedisi Brooklyn Nine-Nine ekibi de George Floyd cinayetine sessiz kalamadı. Dizinin yazarları, sekizinci sezonu baştan yazmaya giriştiler.

Dizide Terry Jeffords karakterine can veren Terry Crews, Access Daily‘e verdiği röportajda “Dan Goor ve ekibi çekime hazır dört bölüm kaleme almışlardı ama çöpe atıverdiler,” dedi. “Baştan başlamamız gerekiyor. Şu anda dizi hangi yöne gidecek bilmiyoruz.”

Crews, George Floyd’un ölümünün ve küresel bir nitelik kazanan Siyahi Hayatlar Önemlidir Hareketi’nin oyuncu kadrosu içinde konuşulan en önemli konulardan olduğunu da belirtti. Crews “Bu konu hakkında çok ciddi ve derin konuşmalarımız oldu,” diyen Crews, sarsıcı bir sezon ortaya koymayı umduklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Brooklyn Nine-Nine ekibi, imkanı olmayanların kefaletlerinin ödenmesi için kurulan fona 100 bin dolar bağışlamıştı.

Dizinin oyuncularından Stephanie Beatriz de Twitter’dan yaptığı açıklamada ekip olarak George Floyd cinayetini kınadıklarını belirtmiş, herkesi fona bağışta bulunmaya çağırmıştı.

Benzer İçerikler