‘Castle Rock’ İki Sezonun Ardından İptal Edildi

   ‘Castle Rock’ İki Sezonun Ardından İptal Edildi

  Stephen King’in aynı adlı kurmaca kasabasında geçen korku dizisi Castle Rock, iki sezonun ardından Hulu tarafından iptal edildi. Castle Rock kasabası Stephen King’in The Dark Half, It, Cujo gibi kitaplarına ve Shawshank Redemption hikayesine ev sahipliği yapıyordu.

  Aynı kasabada geçen, yapımcılığını Stephen King ile J.J. Abrams‘ın birlikte üstlendiği diziden hayranları için kötü haber geldi. Disney’in sahibi olduğu yayın platformu Hulu, ikinci sezonunun ardından diziyi iptal etti.

  Castle Rock dizisi, Stephen King hikayelerindeki en sevilen karakterleri, karanlık atmosferi ve mitolojik olayları bir araya getirmişti.

  Dizi, ikini sezonunda, Lizzy Caplan, Tim Robbins ve Elsie Fisher‘ın da bulunduğu bir oyuncu kadrosuyla Misery romanını ele aldı. Birinci sezonda ise dizi kendi hikayesini anlatmıştı. İlk sezonun oyuncu kadrosunda Andre Holland, Bill Skarsgard, Melanie Lynskey, Jane Levy ve Sissy Spacek gibi isimler vardı.

  İptal haberi bir yana, yeni bir Stephen King dizisi çekileceği haberleri de ayyuka çıktı. Warner Bros TV ve J. J. Abrams, HBO Max için The Shining romanındaki Overlook Hotel’i merkezine alan bir dizi yapacak.

  Benzer İçerikler