Birbirinden Eğlenceli Etkinlikler Bu Hafta DasDas’ta

 Birbirinden Eğlenceli Etkinlikler Bu Hafta DasDas’ta

Yeni haftada DasDas’ta tiyatro keyfi sürerken TuzBiber Stand Up komedi kulübü üyelerinin eğlenceli şovları DasDas Mutfak ziyaretçileriyle buluşacak. Yol Project’in eğlenceli bir konsere imza atacağı DasDas’ta Büyük Ev Ablukada’nın son Mutsuz Parti konserleri gerçekleşecek.

Yeni hafta DasDas’ta ‘Cimri’ oyunu ile başlıyor. DasDas Sahne21 Mart akşamı 20.30’da Semaver Kumpanya’nın ‘Cimri’sine ev sahipliği yapıyor. Molière’in ünlü eseri Tansu Biçer’in rejisiyle DasDas izleyicisiyle buluşuyor. Serkan Keskin’in Harpagon performansıyla övgüler topladığı oyunun kadrosunda ise Sezin Bozacı, Ahmet Kaynak, Mertcan Ertürk, Metin Alpargun, Cansu Saka, Onur Yalçınkaya, Ezgi Ulusoy Tamer, Onur Şenol, Selen Şenay, Uğur Senkeri ve Saniye Samra bir araya geliyor.

Son dönemin öne çıkan genç oyuncularından Deniz Can Aktaş’ın Romeo’yu, Naz Çağla Irmak’ın ise Juliet’i canlandırdığı Shakespeare imzalı ‘Romeo & Juliet’ 22 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak. İmkansız bir aşk hikayesinin Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’den oluşan zengin kadroyla sahneye taşındığı oyun, izleyenleri farklı bir zaman dilimine davet ediyor. Oyun, aynı zamanda 27 Mart günü 17.00’de de izlenebilecek.

Keyifli bir komediyi gözler önüne seren ‘Vahşet Tanrısı’ yeni haftada 23 ve 30 Mart akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de olacak. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’in sahneyi paylaştığı Celal Kadri Kınoğlu yönetmenliğindeki oyun, uzlaşmak için bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini konu alıyor.

İlyas Özçakır ile Ayfer Tokatlı’nın rol aldığı; tutkulu bir kelebek koleksiyoncusunun sahip olma güdüsünü saplantılı ve tek taraflı bir ilişkiye dönüştürmesini konu alan ‘Koleksiyoncu’ Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 23 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de seyirciyle buluşacak. DasDas’ın ilk kez ev sahipliği yapacağı psikolojik gerilim yüklü oyun, tarihten günümüze süregelmiş sınıflar arası çatışmanın ve insanın sahip olma arzusunun yarattığı yıkım üzerinden ‘kadın-erkek’ ilişkisini irdeliyor.

‘TuzBiber Stand Up’ kulübü üyeleri ile DasDas Mutfak’taki komedi keyfi bu hafta da sürüyor. Caner Dağlı, Ali Fuat Ergüner, Salih Tıraş, Ali Congun ve Tuna Kalınsaz 23 Mart akşamı 21.30’da sahnede olacak. 30 Mart akşamı aynı saatte ise sahne; Engin Türkoğlu, Cüneyt Nergiz, İsmail Türküsev, Ömer Harmankaya ve Efe Tunçer’e ait olacak.

24 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne seyircisini “Ben Varım!” demeye davet ediyor. Peter Lund’un kaleminden çıkan ve kasiyer Jasmin’in zorlu hayatı üzerinden bizi aciz bırakan, önce yalnızlaştırıp, sonra sağır edici uğultusuyla akılsız bir kalabalığın içine atan “mucize”yi ele alan ‘Ben Varım’; Alper Baytekin, Didem Balçın, Ecmel İs, Erdem Akakçe, Hülya Gülşen, Iraz Yöntem, Name Önal, Tuğrul Tülek’ten oluşan kadrosuyla bu hafta DasDas Sahne’de.

Aynı akşam 21.00’de BKM, DasDas, Enka Sanat, İKSV ve Zorlu PSM’nin birlikte yürüttüğü ‘Ortak Yapım’ projesi kapsamında Ebru Nihan Celkan tarafından kaleme alınan ‘Bir İhtimal Daha Var’ DasDas Atölye’de sahnelenecek. Günümüz İstanbul’unda işsizlikle mücadele eden iki üniversite mezunu Umut ile Ada’nın hikayesine odaklanan; Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’nın oynadığı oyunu Barış Gönenen yönetiyor.

25 ve 26 Mart akşamları 21.00’de ‘Hakikat Ateşi Hallac-ı Mansur’ oyunu DasDas Atölye’ye konuk olacak. Seyircinin dünyaca ünlü bir tasavvuf âlimi olarak bilenen Hallac-ı Mansur’u bir düşünür, bir insan hakları savaşçısı, toplumsal hukukun öncüsü ve barışın simgesi olarak izleyeceği oyunda Bahtiyar Engin, Hande Nur Tekin ve Fırat Kırca sahneyi paylaşıyor.

25 Mart akşamı 22.00’de DasDas Mutfak’ta müzikseverler için unutulmaz bir akşam yaşanacak. Popüler yabancı şarkılar, popüler Türkçe parçalar ve kendi bestelerinden oluşan repertuvarları ile ‘Yol Project’DasDas Mutfak sahnesinde olacak.

Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’i bir araya getiren ‘Ağaçtaki Kız’ 26 Mart akşamı 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Şebnem İşigüzel’in romanından uyarlanan, İlksen Başarır’ın yönettiği oyunda izleyenler Ağaçtaki Kız ile hayatının geri kalanını geçirmek istediği yeri bulduğu sırada tanıştığı Yunus’un etkileyici hikayesine tanıklık edecek.

Aynı akşam 22.00’de ise DasDas Mutfak’ın sevilen simalarından ‘Uyanıklar’ grubu sahne alacak. DasDas ziyaretçileriyle hep bir ağızdan şarkılar söyleyecek olan grup, eğlenceli dakikalara imza atacak.

27 Mart Dünya Tiyatro GünüDasDas Atölye’de çocuklar için dopdolu geçecek. DasDas Çocuk’un ilgi gören oyunlarından ‘Uyku Nereye Kaçar?’ 14.00’te, ‘Pi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri’ ise 16.00’da minik tiyatroseverlerle buluşacak.

28 ve 29 Mart akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de Şener Şen’in rol aldığı ‘Zengin Mutfağı’ oynanacak. Usta sanatçının Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan gibi genç isimlerle sahneyi paylaştığı oyun, Cumhuriyet tarihindeki en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasını gözler önüne seriyor.

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’ Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında 30 Mart akşamı 21.00’de DasDas Atölye seyircisiyle buluşacak. Ceren Boz, Ümit Erlim, Sabahattin Yakut ve Nihan Işık’ın kadrosunda yer aldığı oyun, kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesine odaklanıyor.

Kaan Sekban, 10 yıl boyunca çalıştığı kurumsal hayatı bırakmasının ardından plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar günümüzde karşılaştığımız birçok konuyu eğlenceli ve komik bir dille sahne taşıyor.  ‘Kaan Sekban Saçmalar’, 31 Mart günü 20.30’da DasDas Sahne’de.

Büyük Ev Ablukada, Mutsuz Parti konser serisine DasDas Sahne’deki son iki konseriyle veda ediyor. İlgiyle takip edilen grup, 1 Nisan akşamı 22.00’de müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşatmaya hazırlanırken son Mutsuz Parti ise 2 Nisan akşamı yine DasDas Sahne’de gerçekleşecek.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

21 MartPazartesi20.30DasDas SahneCimri
22 MartSalı20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
23 MartÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
23 MartÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Koleksiyoncu
23 MartÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
24 MartPerşembe20.30DasDas SahneBen Varım
24 MartPerşembe21.00DasDas AtölyeBir İhtimal Daha Var
25 MartCuma21.00DasDas AtölyeHakikat Ateşi “Hallac-ı Mansur”
25 MartCuma22.00DasDas MutfakYol Project Konseri
26 MartCumartesi20.30DasDas SahneAğaçtaki Kız
26 MartCumartesi21.00DasDas AtölyeHakikat Ateşi “Hallac-ı Mansur”
26 MartCumartesi22.00DasDas MutfakUyanıklar
27 MartPazar14.00DasDas AtölyeUyku Nereye Kaçar?
27 MartPazar16.00DasDas AtölyePi Hanım’ın Tarifsiz Kurabiyeleri
27 MartPazar17.00DasDas SahneRomeo & Juliet
28 MartPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
29 MartSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
30 MartÇarşamba20.30DasDas SahneVahşet Tanrısı
30 MartÇarşamba21.00DasDas AtölyeAnadolu Efes Mavi Sahne: Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet
30 MartÇarşamba21.30DasDas MutfakTuzBiber Stand Up
31 MartPerşembe20.30DasDas SahneKaan Sekban Saçmalar
1 NisanCuma22.00DasDas SahneBüyük Ev Ablukada: Mutsuz Parti

Benzer İçerikler