DasDas’ta Nisan Ayı Dopdolu

 DasDas’ta Nisan Ayı Dopdolu

DasDas, Nisan ayına üç konserle giriş yapıyor. Rengarenk sahne şovları ve dillere pelesenk olmuş şarkıları ile Büyük Ev Ablukada1ve 3 Nisan akşamları 22.00’de müzikseverlerle buluşacak. ‘Mutsuz Parti’ konser serilerine ara verecek olan grup, DasDas’ta unutulmaz üç geceye imza atacak.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından sahneye uyarlanan, Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in rol aldığı  ‘Ağaçtaki Kız’; 5, 16 ve 23 Nisan akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de sergilenecek. Hikayesini bir çınarın üzerinden anlatmaya başlayan Ağaçtaki Kız ve orada tanıştığı Yunus’un paylaşımlarına odaklanan oyun, İlksen Başarır tarafından sahneye koyuluyor.

Geçtiğimiz ay ilk kez perdelerini açan Barış Gönenen yönetmenliğindeki ‘Bir İhtimal Daha Var’ 14 ve 29 Nisan akşamları 21.00’de, Anadolu Efes Mavi Sahne kapsamında ise 20 Nisan akşamı DasDas Atölye’de sahnelenecek. BKM, DasDas, Enka Sanat, İKSV ve Zorlu PSM’nin birlikte yürüttüğü ‘Ortak Yapım’ projesi kapsamında Ebru Nihan Celkan’ın kaleminden dökülen oyun kadrosunda Berfu ÖngörenPelin Ermiş ve Talha Kaya’yı bir araya getiriyor. ‘Bir İhtimal Daha Var’, günümüz İstanbul’unda işsizlikle mücadele eden iki üniversite mezunu üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini farklı karakterlerin dünyasından onların da bakış açısını ciddiye alarak ele alıyor.

Duncan Macmillan imzalı, yönetmenliğini Deniz Ekinci’nin üstlendiği ‘Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu’ ilk kez DasDas’a konuk oluyor. 14 yaşına doğru bir yolculuk yapan 45 yaşındaki bir kadının öyküsünü seyirciye aktaran oyun, Evrim Doğan’ın tek kişilik performansıyla 27 Nisan akşamı 21.00’de DasDas Atölye’de olacak.

DasDas Sahne’nin geçtiğimiz aylarda ilk kez ağırladığı Deniz Göktaş30 Nisan akşamı 20.00’de yeniden DasDas ziyaretçileriyle bir araya geliyor. Son dönemin çok konuşulan komedyenlerinden Göktaş, izleyenlere kahkaha dolu bir akşam sunacak.

Benzer İçerikler