DasDas Online: Şubat Ayında Neler Var?

   DasDas Online: Şubat Ayında Neler Var?

  DasDas’ın çevrimiçi sahnesi DasDas Online, Şubat ayında da tiyatroseverleri memnun edecek. DasDas, ilgiyle takip edilen tiyatro oyunlarını, çocuk oyunlarını ve Sabahattin Ali’nin eşsiz hikayelerinin müzikle buluştuğu Rivayet Radyosu’nu özel bir programla sanatseverlerle buluşturacak.

  Rivayet Radyosu‘nda Mert Fırat usta yazar Sabahattin Ali’nin hikayelerini seslendiriyor. Korhan Futacı ve orkestrası da müzikleriyle eşlik ediyor. Rivayet Radyosu, 13 Şubat Cumartesi akşamı saat 21.15’te DasDas Online’da içlerinden müzik geçen öyküleri seyircilerle buluşturacak.

  Uyku Nereye Kaçar? ise 14 Şubat Pazar günü saat 13.00’te çocuklara keyifli bir gün geçirme şansı sunuyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği oyunun başrollerini Pelinsu Ekşioğlu ve Berçem Açığ paylaşıyor. Uyku Nereye Kaçar? ayrı zamanlarda yaşayıp aynı uykuya dalmanın hayalini kuran Pelin ve Berçem’in kaçan uykularını arama serüvenlerine minikleri de dahil ediyor.

  Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet de 14 Şubat saat 21.15’te DasDas Online’da sahnelenecek. Oyunun oyuncu kadrosunda Ceren BozNihan IşıkÜmit Erlim ve Sabahattin Yakut yer alıyor. Oyunda kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesi Esra, Tuncay ve Mirat üzerinden ekran başındaki seyircilere sunulacak.

  19 Şubat Cuma akşamı saat 21.15’te ise Güle Güle Diva!, DasDas Online sahnesinde perdelerini açacak. Firuze Engin’in yazıp yönettiği, başarılı oyuncu Selen Uçer’in tek kişilik performans sergilediği Güle Güle Diva! şöhretinin zirvesindeyken beklenmedik bir kararla inzivaya çekilen bir divanın yıllar sonraki dönüşünün hikayesini konu alıyor. Merakla beklenen ilk konserin hüzünlü ve komik bir öyküye dönüştüğü oyunda seyirciler birçok duyguyu aynı anda yaşayacak.

  Oyuncu kadrosunda Alper BaytekinBerkay TulumbacıNaz Çağla Irmak ve Özgün Aydın’ın buluştuğu Timsah da DasDas Online üzerinden tiyatroseverlerin evlerine konuk olacak. Mert Fırat ve Volkan Yosunlu’nun sahneye taşıdığı oyun, Tom Basden imzasını taşıyor. Oyun, gösteri toplumunda sistemle el sıkışmayı seçen aktörlerin yaşadığı hesaplaşmayı gözler önüne seriyor. Timsah, 20 Şubat Cumartesi akşamı saat 21.15’de DasDas Online’da.

  DasDas, çevrimiçi platformunda sevilen çocuk oyunlarından Astro Ay’a Tırmanıyor‘a da yer veriyor. Alper Baytekin’in tasarlayıp yönettiği, Bağış Angigün ve Merve Tokgöz’ün yer aldığı çocuk oyununda en büyük hayali astronot olup uzaya gitmek olan Bağış’ın yine gökyüzünü inceleyip gözlemler yaptığı bir akşam dostu Astro ile çıktığı macera dolu yolculuğu konu alıyor. Astro Ay’a Tırmanıyor21 Şubat Pazar günü saat 13.00’te DasDas Online’da sahnelenecek.

  DasDas Online, şubat ayını Evren BingölGün KoperMert FıratNaz Çağla IrmakTülin Özen ve Pervin Bağdat’ın zengin kadrosunu oluşturduğu Westend / Batının Sonu ile kapatıyor. Moritz Rinke’nin kaleme aldığı, Tuğsal Moğul’un yönetmenliğini üstlendiği oyun, şehirden uzakta lüks bir muhitteki yeni evlerinde eski arkadaşlarını ve komşularını ağırlayan bir çiftin geçirdiği ilginç geceyi gözler önüne seriyor. Karakterlerin yaşadığı dönüşümlerle izleyicilerin önyargılarının yıkılacağı ve temponun bir saniye bile düşmeyeceği oyun 27 Şubat Cumartesi akşamı saat 21.15’te DasDas Online’da yayınlanacak.

  DasDas Online biletleri www.mobilet.com’da satışta

  Benzer İçerikler