DasDas Online’da Bu Hafta Neler Var? İşte Tüm Detaylar

   DasDas Online’da Bu Hafta Neler Var? İşte Tüm Detaylar

  Hep olduğu gibi bu hafta da DasDas, sanatseverlere beğeniyle takip edilen tiyatro oyunlarını çevrimiçi olarak izleme fırsatı sunuyor. Aras Kargo’nun katkılarıyla dijitalleştirilen Güle Güle Diva! ile Anadolu Efes tarafından dijitalleştirilen Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet ve Westend / Batının Sonu oyunları, perdelerini bu hafta DasDas Online’da açacak.

  DasDas bu hafta, Firuze Engin’in yazıp yönettiği, Selen Uçer’in tek kişilik performansını sergilediği Güle Güle Diva!‘yı çevrimiçi platformuna taşıyor. Oyun, şöhretinin zirvesindeyken ani bir şekilde inzivaya çekilen büyük bir divanın geri dönüşünün hüzünlü ve komik öyküsünü izleyicilere sunacak. Güle Güle Diva!27 Ocak Çarşamba akşamı saat 21.15’te canlı sahnelenecek.

  Kadrosunda Ceren BozNihan IşıkÜmit Erlim ve Sabahattin Yakut’un buluştuğu; Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından sahneye uyarlanan Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet de 29 Ocak Cuma akşamı saat 21.15’te DasDas Online’da olacak. Yönetmenliğini Nagihan Gürkan’ın yaptığı oyun, kendini bilmek ve bulmak arasındaki kayboluş hikayesini izleyicilere sunuyor.

  30 Ocak Cumartesi akşamı saat 21.15’te ise Westend / Batının Sonu bir kez daha DasDas’ın çevrimiçi sahnesinde seyirci karşısına çıkacak. Oyunun oyuncu kadrosunda Evren BingölGün KoperMert FıratNaz Çağla IrmakTülin Özen ve Pervin Bağdat yer alıyor. Moritz Rinke’nin kaleme aldığı oyunun yönetmenliğiniyse Tuğsal Moğul üstleniyor. Westend / Batının Sonunda Eduard ve Charlotte’un şehirden uzakta lüks bir mahalledeki yeni evlerinde eski dostlarını ve komşularını ağırladığı gecede yaşanan dönüşümler ve ortaya dökülen sırlar anlatılıyor.

  DasDas, Şubat ayında da özlenen tiyatro atmosferini online platformu üzerinden evlerinde kalan tiyatroseverlere yaşatmaya devam edecek.

  Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın.

  Benzer İçerikler