David Lynch, Kısa Animasyon Filmi ‘Fire’ı Online Olarak İzleyicilere Sundu

   David Lynch, Kısa Animasyon Filmi ‘Fire’ı Online Olarak İzleyicilere Sundu

  Karantina döneminde David Lynch’in epey yoğun olduğunu biliyoruz. Gelecekteki işleriyle ilgili, yeni projeleriyle ilgili verdiği röportajlar bunun kanıtı.

  Ünlü yönetmen birkaç saat önce Youtube kanalında kısa animasyon filmi Fire‘ı (Pozar) paylaştı. Lynch’in kısa filmleri değerlidir ve zor bulunur.Bu kısa film, yeni projelerinden biri değil, 2015’te USC konserinde gösterilen, David Lynch’in yazdığı, çizdiği ye yönettiği bir kısa film. Lynch bu filmden şöyle bahsediyor: “Deneyimizin tek amacı şuydu; ben anlatmaya niyetlendiğim hiçbir şeyi söylemeyecektim. Marek Zebrowski de (Polonyalı Amerikalı besteci) sadece görsellerden yola çıkarak kendi yorumunu katacaktı. Bence oldukça başarılı bir proje oldu. Marek’in Penderecki String Quartet için bestelediği esere de bayıldım. ”

  Zebrowski de projeyle ilgili şunları ekliyor: “Benim için epey melankolik ve şiirsel bir filmdi. David’in yaptıklarını, daha da görünür kılmaya çalıştım, fazla göze batırmadan tabii. Örneğin filmde dolu fırtınasına benzeyen bir sahne var. Oralarda epey pizzicato (yaylı çalgılarda parmakla tel çekme hareketi) tekniği kullandım. Lirik bir öge katabilmek için de yükselen bir melodiden yararlandım.”

  David Lynch şu sıralar Youtube kanalını, hava durumu incelemeleri için kullanıyor. Ünlü yönetmen stüdyosunda oturuyor, pencereden dışarı bakıyor ve yerel hava durumuyla ilgili yorumlarını izleyicilere sunuyor. Fire’ı ve bu kısa hava durumu videolarını Lynch’in Youtube kanalında izleyebilirsiniz.

  Fire (Pozar)

  Benzer İçerikler