‘Destan’ Dizisinin Çekimleri Başladı

   ‘Destan’ Dizisinin Çekimleri Başladı

  Hazırlık süreci bir yıldır devam eden; hikayesi, oyuncu kadrosu ve dekorlarıyla atv ekranında yeni sezonun en iddialı yapımlarından olacak Bozdağ Film imzalı Destan dizisi sete çıktı.

  Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait dizinin başrollerinde Ebru Şahin ile Edip Tepeli yer alıyor. Destan dizisinin yönetmenliğini Emir Khalilzadeh üstlenirken senaryosunu Nehir Erdem ile Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme alıyor. Merakla beklenen dizinin çekimleri Bozdağ Film Platosu’nda başladı.

  Dizinin yapımcı ve proje tasarımcısı Mehmet Bozdağ, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla, Destan‘ın çekimlerinin başladığını duyurarak projenin tüm ekibe ve oyunculara hayırlı olmasını diledi.

  Destan’da izleyicinin dönem, hikaye ve prodüksiyon açısından ilk kez böyle bir yapım izleyeceklerini müjdeleyen Bozdağ, “yetim ve savaşçı bir kızla öksüz ve çolak bir çocuğun yürek yüreğe vererek Türklerin kaderini yeniden yazmalarını anlatan Destan dizisinin; prodüksiyonu, hikayesi ve güçlü oyuncu kadrosuyla sadece Türkiye’de değil dünyada da çok konuşulacağını” söyledi. 

  Destan, Orta Asya’nın çetin bozkırlarında Gök Kağanı Korkut Han’ın yetim bıraktığı dillere destan savaşçı dağ kızı Akkız’la, yine Gök Sarayı’nda Korkut Han’ın öksüz bıraktığı Gök Tegini Batuga arasındaki destansı aşkı; bu iki garip kuşun sevdalarını kılıç, yüreklerini kalkan yaparak imkansızı başarmalarını konu alıyor.

  Benzer İçerikler