‘Diana’: İlk Kez Bir Prenses Diana Belgeseli Sinemalarda Gösterilecek

 ‘Diana’: İlk Kez Bir Prenses Diana Belgeseli Sinemalarda Gösterilecek

Amerikan/İngiliz yapım şirketi Lightbox, Prenses Diana’ya dair yeni bir belgesel hazırladığını duyurdu. Diana adını taşıyan belgeselin en dikkat çekici özelliği ise, sinemalarda gösterime girecek Prenses Diana‘ya dair ilk belgesel oluşu.

Daha önce Prenses Diana’nın ölümüne dair birçok televizyon belgeseli yapılmıştı.

Variety’nin haberine göre Diana belgesel filmi 2022 yazında tüm dünya sinemalarında vizyona girecek. Bu, belgeselin, Prenses Diana’nın ölümünün 25. yılında izleyiciyle buluşması anlamına geliyor.

Galler Prensi Charles’ın ilk eşi olan Diana Spencer, 31 Ağustos 1997’de geçirdiği şüpheli bir trafik kazası sonucunda hayatını kaybetmişti. “Halkın Prensesi” olarak adlandırılan Diana’nın ölümünün ardındaki sır perdesi, bugün bile aydınlanmış değil. Birçok kişi, hayatını kaybettiğinde 36 yaşında olan prensesin bir suikaste kurban gittiğine inanıyor.

Televizyon hakları da HBO tarafından alınan belgeselin yönetmenliğini, Ed Perkins yapacak. Ed Perkins daha önce 2018 tarihli kısa belgesel Black Sheep‘in yönetmenliğini yapmıştı. Black Sheep, En İyi Kısa Metraj Belgesel dalında Akademi Ödülü’ne aday gösterilmişti.

Diana belgeseli, baştan sona arşiv görüntülerinden ve fotoğraflarından oluşacak.

Benzer İçerikler