Claire Foy’un başrolde olduğu Facebook dizisi ‘Doomsday Machine’ HBO Tarafından Satın Alındı

 Claire Foy’un başrolde olduğu Facebook dizisi ‘Doomsday Machine’ HBO Tarafından Satın Alındı

HBO, Claire Foy’un Facebook’un COO’su Sheryl Sandberg olarak rol aldığı yeni dizi “Doomsday Machine”i satın aldı. Dizi, Sheera Frenkel ve Cecilia Kang’ın çok satan kitabı “An Ugly Truth: Inside Facebook’s Battle for Domination”dan uyarlandı.

“Kıyamet Makinesi”, Facebook’un amansız büyüme arayışında gezindiği siyasi ve sosyal mayın tarlalarını anlatıyor. Dizi, Sandberg ve Mark Zuckerberg’in çalışmalarının dünya çapında milyarlarca insanın iletişim kurma ve bilgi tüketme şeklini nasıl şekillendirdiğini inceliyor.

Ayad Akhtar tarafından yaratılan dizi, Anonymous Content ve Wiip’ten geliyor. Baş yapımcılar arasında Foy, Akhtar, Wiip’ten Paul Lee ve Josh Stern, Anonymous’tan David Levine ve Doug Wald, Adam Berkowitz, Elyse Cheney ve Adam Eaglin yer alıyor. New Yorker’dan Andrew Marantz da projede danışman.

Dizinin oyuncu kadrosu ilk olarak Ekim 2021’de duyuruldu. Foy en çok Netflix’teki “The Crown”un ilk iki sezonunda Kraliçe II. Elizabeth’i oynamasıyla tanınıyor. Diğer önemli çalışmaları arasında Damien Chazelle’in “First Man”inde Janet Shearon ve Steven Soderbergh’in “Unsane”inde Sawyer Valentini’yi oynamak yer alıyor. Baş yapımcı olarak BBC’nin mini dizisi “A Very British Scandal”da çalıştı ve burada Argyll Düşesi Margaret Campbell olarak rol aldı.

Akhtar, “Homeland Elegies” ve “American Dervish” kitaplarıyla tanınan ve “Junk: The Golden Age of Bort” ve “The Invisible Hand” gibi oyunlarıyla tanınan bir oyun yazarı ve romancıdır. Ekrandaki projeleri arasında “The War Within” filminin ortak yazarlığı yer alıyor.

Benzer İçerikler