Netflix’in yeni dizisi East of Eden’in başrolü Florence Pugh’a emanet

 Netflix’in yeni dizisi East of Eden’in başrolü Florence Pugh’a emanet

Netflix, John Steinbeck’in “East of Eden” kitabına dayanan yeni bir uyarlama mini dizinin geliştirdiğini doğruladı.

Henüz geliştirme aşamasında olan dizinin yazarlığını ve yürütücü yapımcılığını, dedesi Elia Kazan’ın Steinbeck’in romanının 1955 film uyarlamasını yöneten Zoe Kazan üstlenecek. Florence Pugh dizide rol alacak, ancak oynayacağı karakter henüz kesinlik kazanmadı. Anonymous Content ve Endeavor Content, dizinin ortak yapımcılığını üstlenecek.

1952’de yayınlanan Steinbeck’in “East of Eden” kitabı, Kaliforniya’nın Salinas Vadisi’nde İç Savaş’tan I. Dünya Savaşı’na uzanan bir dönemde geçiyor. Epik roman, dokuz çocuklu İrlandalı göçmen bir aile olan Hamilton ailesinin ve zengin Adam Trask liderliğindeki Trask ailesinin birbirine bağlı hikayelerini anlatıyor.

Elia Kazan’ın film uyarlaması, orijinal romanı yalnızca kısmen uyarladı ve Cal ve Aron’ın genç olduğu kitabın son bölümüne odaklandı. Film, en çok James Dean’in Julie Harris, Raymond Massey, Richard Davalos ve Jo Van Fleet ile birlikte başrolde oynadığı Cal rolüyle hatırlanmaktadır. Film eleştirel olarak iyi karşılandı ve en iyi film dahil olmak üzere dört Akademi Ödülü’ne aday gösterildi ve Fleet, Cathy rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü kazandı. Roman ayrıca 1981’de Richard Alan Shapiro tarafından Harvey Hart’ın yazdığı bir senaryodan, Timothy Bottoms, Jane Seymour, Bruce Boxleitner, Soon Tek-Oh, Sam Bottoms, Hart Bochner ile birlikte üç bölümlük bir ABC mini dizisine uyarlandı.

Benzer İçerikler