Gain Kataloğundan Yazlık Seyir Rehberi

 Gain Kataloğundan Yazlık Seyir Rehberi

Episode Dergi editörleri, sıcak günlerde izlenebilecek, yazlık Gain belgesel ve programlarını okurları için hazırladı.

İçinde olduğumuz güneşli günlerde, tatile çıkamayanlar için biraz deniz havası alabileceğimiz, sevimli konularıyla gülümsetecek kısa belgesel ve programları sizler için bir araya getirdik. Aynı zamanda kente de yeni bir gözle bakmanızı sağlayabilecek alternatifleri sunuyoruz. Gain birçok farklı başlıkta belgesel içeriyor. Program başlığı altında da birçok Gain orijinal içeriğine ulaşmanız mümkün.

Ege Evleri

Program, sekiz-dokuz dakikalık on bölümden oluşuyor. Seyirciye Ege’nin birbirinden güzel köşelerinden özel evler sunuyor. Evlerin mimarları ve sakinleriyle yapılan röportajlar eşliğinde Ege manzaraları da izliyoruz. Birçok şeyin aynı anda düşünüldüğü, doğayla uyumlu bu evler aynı zamanda mimariye ilişkin bilgimizi de geliştiriyor. Tasarım sırasında yaşanan zorluklar, yaratıcı fikirler Ege Evleri‘nde seyircilerini bekliyor. Dağ ve denize doyduğumuz program, gelişkin bir mimariyle oluşabilecek evleri anlatıyor. Kentte ve karmaşık mimari yapılar içinde yaşayanlar için bulunmaz bir fırsat Ege Evleri.

Ege Evleri

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı

Editörlerin de favorilerinden olan program, Ege’ye gidemeyenlerimiz için bir alternatif. İstanbul’da gezilecek çok yer olduğunu hepimiz biliriz ancak bir de Taylan’ın penceresinden bakalım. İstanbul Hesabı, farklı bir perspektiften İstanbul’a ilişkin sınırları zorluyor. Mahallemize yakın, henüz keşfetmediğimiz bir sokak olabilir mi? İstanbul’da görmediğimiz semtler neler vaat ediyor? Bu soruları Ahmet Mümtaz Taylan’ın keyifli anlatımıyla keşfediyoruz. Üç sezondan oluşan İstanbul Hesabı, kentin hem gündüz hem de gecesine ilişkin yeni bir bakış oluşturmamızı sağlıyor. İlk sezonda daha çok bilinen yerlerden başlıyoruz. İkinci sezonda gecelerinize renk katabilecek yeni semtler öğreniyoruz. Üçüncü sezon ise bizce daha dikkat çekici bir kapı aralıyor. “Arka Bahçe” adı verilen bu sezonda İstanbul’un saklanmış güzelliklerini arıyoruz. İstanbul’da keşfedilecek çok yer var. İstanbul Hesabı‘yla siz de yeni rotalar oluşturabilirsiniz.

İstanbul Hesabı

İstanbul Apartmanları-Ankara Apartmanları

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı‘nın peşine bu programı da izlemenizi tavsiye ediyoruz. İstanbul rotanızı oluşturduğunuzda gittiğiniz semtlerin apartmanlarına da başka bir gözle bakmanızı sağlayacak bir program. Apartmanların hem hikâyeleri hem de mimarileri sizi de etkileyecek. İstanbul Apartmanları hem dili hem de görselleri anlamında ilgi çeken bir yapım olmuştu. Bunun üstüne Ankara Apartmanları da geldi. Yazın sıcak günlerini kentte geçirmek ne kadar can sıkıcı görünse de yaşadığımız yerleri saklanmış güzellikleriyle tanıyarak daha ilgi çekici hale getirmemiz mümkün. Bu kez Ankaralıları da rotalarını oluşturmaya davet ediyoruz.

İstanbul-Ankara Apartmanları

Birkaç Mini Hayvan Belgeseli

Gain’de oldukça kısa, keyifli zaman geçirebileceğimiz mini hayvan belgeselleri bizi bekliyor.

Şöyle Bi’ İşim Olsa

Bu mini belgesel serisinde farklı hayvanların bakıcılığını öğreniyoruz. Yolluk belgesel diyebileceğimiz bu seriyi, bir duraktan diğerine geçerken izleyebilirsiniz. Ankara tavşanı, Husky yavrusu, kanguru gibi bölümleri olan mini belgesel serisi hayvanlar âlemine küçük bir bakış sunuyor.

Şöyle Bi' İşim Olsa

Köpeklerin Dünyası

Bir başka mini belgesel de bizi insandan çok köpeğin yaşadığı bir kasabaya davet ediyor. Kasabadaki köpeklerin üzücü hikâyeleri geride kalmış ve adeta kendi dünyalarını kurmuşlar.

Köpeklerin Dünyası

Benzer İçerikler