Episode Dergi’nin Yeni Sayısı, Tüm Türkiye’de Satışta

 Episode Dergi’nin Yeni Sayısı, Tüm Türkiye’de Satışta

[highlight]Episode Dergi’nin 9. sayısı, tüm Türkiye’de rafta. Yabancı bölümünü distopya ve bilimkurgu dizilerine ayırdığımız yeni sayımızın Yerli kapağında Birce Akalay yer alıyor. Dolu dolu röportajları, zihin açan yazıları, derlemeleri ve şahane görselleriyle Episode’u elinizden bırakamayacaksınız…[/highlight]

Yabancı bölümümüzden anlatmaya başlayalım: The Handmaid’s Tale, Black Mirror, The Walking Dead, The 100… Bitenler, yeni sezonu beklenenler ve yayın tarihi bekleyen yeni projeler… İzlemekten kendimizi alamıyoruz ama izlerken içimiz kararıyor, izledikten sonra da ağır duygudan, belki biraz korkudan hemen kurtulamıyor ve sorguluyoruz: Gelecek bu kadar karanlık mı?

İşte bu temel sorudan yola çıkarak son yıllarda yükselişte olan distopya ve bilimkurgu dizilerini kapağımıza taşıdık. Deniz Turgay, Doruk Tatar, Esra Koçak, Ezgi Özcan ve Onur Bayrakçeken; son yıllarda öne çıkan distopya ve karanlık diyebileceğimiz bilimkurgu dizilerini, distopyanın kökenini ve bugününü ayrıntılarıyla yazdı.

Alba “Nairobi” Flores, Episode’da!

La casa de papel‘in yıldızı “Profesör” Alvaro Morte ile Türkiye’deki ilk özel röportajı, kardeş dergimiz 221B için gerçekleştirmiştik. Episode’da ise dizinin Nairobi’si Alba Flores konuğumuz oldu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yeni sezonu yayınlanan Jessica Jones‘un oyuncuları Eka Darville ve Rachael Taylor ise Melike Karakartal’ın sorularını yanıtladı.

Ayrıca Kaya Heyse, 11 Eylül saldırılarına giden yolu anlatan başarılı drama The Looming Tower, Levent Tanıl, Breaking Bad‘den doğup kendi yolunu çizen Better Call Saul, Didem Tekeli, Viceland TV’de yayınlanan Hate Thy Neighbour, Burcu Babal, Kore dizisi Prison Playbook, Fantastik Cadde, bilimkurgu odaklı çizgi romanlar ve N’oluyo TV’den Nida Fındık da, kulaktan kulağa yayılan dizileri anlattığı yazılarıyla yeni sayımızda.

Birce Akalay ile Baş Başa

Yerli bölümümüz de yine dolu dolu. Birce Akalay kapağımız, deyim yerindeyse ateş ediyor! Siyah Beyaz Aşk‘ın yıldızı, çocukluğunda başlayan bale ve tiyatro eğitimini, 10 yıldır kesintisiz devam eden ekran macerasını, canlandırdığı karakterleri ve önümüzdeki yıllara dair hedeflerini Özlem Özdemir’e anlattı.

Yakın zamanda final yapan Puhu TV’nin ilk dizisi Fi‘nin yönetmeni Mert Baykal ve idari yapımcısı Tolga Afşin Kaya da yeni sayımızın konukları arasındaydı. İkili, Ezgi Özcan’ın sorularını yanıtladı.

Alican Aytekin

Sektörde 26. yılını süren Inter Medya’nın kurucusu ve CEO’su Can Okan, yerli dizilerin yurtdışı satışına dair önemli notlarıyla yeni sayımızda.

Onur Saylak’ın yönettiği, Hakan Günday’ın yazdığı Şahsiyet‘in müziklerini yapan Güntaç Özdemir ve Sertaç Özgümüş ise, Yasemin Şefik’in konuğuydu.

9. sayımız yine dolu dolu

Yeni sayımızda Jet Sosyete‘nin İlayda’sı Deniz Cengiz’le Ufak Tefek Cinayetler‘in İlhan’ı Alican Aytekin de röportajlarının yanı sıra Zeynep ve Mert Gürer’in dizilerdeki ürün yerleştirme kavramını mercek altına aldığı yazısını da bulacaksınız.

9. sayımız, tüm Türkiye’de satışta. Episode’u gazete bayileri, kitapçılar ve süpermarketlerle Dergilik, Dmags ve Magzter uygulamalarında bulabilirsiniz. Online sipariş için adresimiz; dukkan.mylosyayingrubu.com.

Benzer İçerikler