GAİN: Güzel Ahlak, İyi Niyet

   GAİN: Güzel Ahlak, İyi Niyet

  Arkadaşlar korkmayın, bu bir kişisel gelişim yazısı değildir. Şu anda, hayatımıza yeni giren GAİN isimli platformu konuşmak üzere toplandık. 

  Güzel haber: bu platform bayağı bayağı ÜCRETSİZ! Telefon ya da tablete hop indiriyorsunuz, pıt izliyorsunuz, şak kapatıyorsunuz. Neden mi? Çünkü çok kısa içeriklerle hop, pıt, şak kadar çabuk geçiyor zaman! Bu platformun henüz TV uygulaması mevcut değil, PC uygulaması da mevcut değil. Yansıtma usulüyle demişler, canları sağ olsun. Kırmızı ışık olur, tuvalet olur, uçak kalkmak üzere olur… GAİN, bu gibi muhtelif sıkışık zamanlar için icat edilmiş gibi. 

  GAİN

  Ama bu da dijital hapistir artık! Yalan mı? Basbayağı hapsolduk. Kendimi bir ara PC’de Exxen dizisi, telefonda GAİN işi açmış, arkada da sessize alınmış TV dizisine göz atarken buldum

  İtiraf edeyim, içinde çok uzun süre takılamadım, sebebi telefon! TV uygulaması olsaydı inanın her şeyi yalayıp yutmuştum. Şu an biraz merak, biraz eş dost sevgisi, biraz da görev bilinciyle bana daha çarpıcı gelen içeriklere baktım. Kısa içerikler (yaklaşık 10-15 dk gibi), kısa dizi, röportaj, belgesel, konser, kısa film, nedense haber gibi Insta-Youtube karışımı bir dünya.  GAİN, sizin ŞİMDİ’nize talip. “Akşam şunu izlerim” deme, tak diye o an izle, ver hakkını diyor. 

  Ama bu da dijital hapistir artık! Yalan mı? Basbayağı hapsolduk. Kendimi bir ara PC’de Exxen dizisi, telefonda GAİN işi açmış, arkada da sessize alınmış TV dizisine göz atarken buldum. Söylenmeyi bırakalım: Tebrik ediyorum; bu devirde, bu sıkıntılı dönemlerde böyle bir yatırım yapmak, bu kadar kişiye iş kapısı açmak hayli önemli. 

  En büyük eleştirimiz, malum altyapı sorunsalı. O kadar aceleye getirilmiş ki sanki “Bu işe 15 Kasım’da karar verdik, e işte 30 Aralık’ta da yayın!” demişler gibi hissettiriyor. Bu da izleyiciye biraz haksızlık tabii. Hele ki komple dijitale evrildiğimiz bu dönemde yok efendim TV’de açılmıyor, PC maalesef, yok yansıtınca siyah ekran oluyor bilmem ne derken komik oldu durum. Ben hala zorlanıyorum uygulamayı kullanırken. Allah aşkına, şunu yaşlılar için yapmışsınız gibi düşünüp kolaylaştırın lütfen! 

  Lafı çok uzattık, sadede gelelim artık… GAİN’de şu ana kadar izlediğim içeriklere değineyim.

  OYUNLAR HOLDİNG

  Canımız Can Bonomo, Can Temiz, Can Sungur grubu hem çeşitli oyunları anlatıyor, hem de bazen kendi aralarında bazen de konuklarıyla absürt oyunlar oynuyorlar. Yani, gariplikte sınırları yok ve ortamları o kadar doğal ki buna skeç derseniz gerçekten vururum. Ben podcastleri O TARZ MI?’nın sıkı takipçisi olarak baya hakimim dile, o yüzden müthiş güldüm. Bravolar bravosu!

  TERAPİST

  Klasik bir “Katil kim?” hikayesi ama bunu terapi grubuna bağlamaları bana hoş geldi. Çat çat izledim, merak ettim, diğer bölüme geçtim. Kadrosu da epey başarılı, herkes inanmış işe, tebrik ediyoruz. Her Salı 18:00 dediler, takipteyim.

  10 BİN ADIM

  Devin Özgür Çınar ve Engin Günaydın. Belli ki epey kaliteli metin, kaliteli cast, kaliteli iş. Her bölüm bir meseleyi tartışırken, bir yandan da günlük 10 bin adım hedefini tamamlamak… Bence müthiş fikir!

  MÜCBİR YILBAŞI

  Çooook üzgünüm ama bayağı hayal kırıklığı oldu. Dev bir Mücbir takipçisiyim, bir çoğunuz gibi… Ama Mücbir’in olayı anlık yorum, çat çat yayından atmak, herkesin ev hali, anlık gıybetler, hop oraya bağlandın, Bartu’nun şokları atlamaması gibi daha sayabileceğim birçok durumdur. Şimdi, bildiğiniz İbo Show gibi stüdyoda, kılıklı kıyafetli, herkesin akışı ve ne söyleyeceği belli… Arkadaşlar, yapmayın etmeyin. Ne gerek var? Yine de emeğinize, çabanıza sağlık ama gece canlı yayınıyla iyiyiz biz, öyle devam.

  DOĞU DEMİRKOL YILBAŞI ÖZEL

  Vallahi billahi, yılbaşı gecesi açıp deli gibi güldük. Sahnede de izleme şansım olmuştu ve komik yani. Doğu Demirkol komik arkadaşlar, haberiniz olsun!

  ŞOKOPOP

  Neden mi ŞOKOPOP? Şaka mısınız! Çünkü kavga, polemik, basitlik, skandal; hepsi burada!

  GAİN’de en ama en sevindiğim içerik budur, konu tartışmaya kapalıdır. Arkadaşlar, lütfen! 90’lar grubu, kendinize gelin, Şokopop da izlemediyseniz ne biliyim!

  GAİN SAHNE

  GAİN Sahne’de Ceylan Ertem, Nükhet Duru gibi isimler ve müthiş performanslar var. “Uzunlar” şarkısını zaten severdim, Nünü ona hafif bir dişilik de katınca şimdi daha da tatlı geldi.

  Bütün bunların yanı sıra GAİN’de İlber (Ortaylı) Hoca var, Mirgün Cabas var, Ahmet Mümtaz (Taylan) abimiz var, sıkı belgeseller, sportif falan bi’ takım işler var… İşte, hadi üşenmeyin, buyrun, bi’ tık!

  Keyifli izlemeler.

  Benzer İçerikler