GAİN, Mayıs Ayında Yine Dopdolu

   GAİN, Mayıs Ayında Yine Dopdolu

  Gain dopdolu kısa film ve belgesel seçkisiyle, Mayıs ayı boyunca yine keyifli içerikler sunuyor. Komedinin her türü, aşkla ve bilim kurguyla harmanlanmış şekilde karşımıza çıkacak. Dünyaca ünlü festivallerde seyirciyle buluşmuş, aksiyon, komedi ve gerilim tarzındaki ödüllü kısa filmler; müzik, suç, teknoloji ve popüler kültüre dokunan özel yapımlar ile dünyanın dört bir yanından gerçek hikayelere odaklanan kısa belgeseller Gain izleyicisini bekliyor. 

  Komedi, suç, gerilim, bilimkurgu, aksiyon, dram ve daha fazlası! Yeni hikayeler keşfetmek için upuzun saatlere ihtiyacınız yok. Dijital içerik platformu Gain platformunun kısa film ve belgesel seçkisi, gün içindeki 5 dakikalık vakitlerimizi bile eğlenceli şekilde geçirmemiz için Mayıs ayı boyunca bizlere eşlik edecek. Klasikleşmiş kurguların dışına çıkan anlatımlar ve farklı formatlarıyla Mayıs ayı kısaları, izleyiciye yepyeni deneyimler sunacak. Biraz kahkahaya ve hayata farklı pencerelerden bakmaya ihtiyacımız olan bu dönemde Gain, izleyicisine keyifli bir nefes aldıracak.

  Gain Mayıs Programı

  Reality + 

  Bilimkurgu tarzındaki Reality+’da, insanların beynine yerleştirilen bir çip, kişinin duyularıyla oynayarak kendini her zaman hayalini kurduğu mükemmel fiziğe sahip olarak görmesini sağlıyor. Bu çipe sahip olanlar birbirlerini de bu şekilde görebiliyorlar. Ancak bir problem var: Çip günde sadece 12 saat aktif kalıyor.

  System Error

  Bir diğer bilim kurgu komedi filmi System Error, bir robotik hizmet ünitesi olan George’un çaresizce arkadaş edinme çabasını anlatıyor. Köhne bir dükkanda çalışan George, insan müşterisi Sid’in esprisi karşısında şaşakalıyor. Bunun ardından kodlarını kahkaha atmayı öğrenecek şekilde değiştirmeyi deniyor.

  GAİN

  Sweet Tooth

  Eksantrik kısa film Sweet Tooth, seyirciye korku ve gerilim dolu dakikalar vadediyor. Norman, Duncan’ın 11 yaş doğum gününe katıldığında, çocuklar masumane şekilde Piñata oynamaya başlarlar. Sopa Duncan’ın suratına geldiğinde ise açılan yaradan kan yerine şekerlemeler gelmeye başlar. Diğer parti davetlilerinin aksine Norman, bu duruma memnun olur çünkü çok çok açtır!

  Sure Thing

  Çekici, dramatik, gülümseten ve iyi düşünülmüş bir romantik komedi… Sure Thing’de Bill, kafedeki tek boş yer orada olduğu için Betty’nin masasına oturur. İkili birbirlerine kalplerini açabilecekler midir? Hayali diyaloglar ve itiraflar ile bezeli film hayranlık uyandıran hikaye anlatıcılığı ve sanatsal detaylarıyla dikkat çekiyor.

  Paris, You Got Me

  Paris, You Got Me, sanatsal olarak kendini var edebilmeyi anlatan, ödüllü bir romantik kısa film. Sokak sanatçısı George, Ksenia’yı sanatsal illüzyonlardan oluşan büyülü bir dünyaya çeker. Hayallerini dans adımlarına taşıyan ikilinin hareketleri sanata, sanat ise onların gerçekliğine dönüşür.

  Kini

  Tatlı bir yaşlı hanım ailesiyle bir araya gelip onlara piyangoyu kazandığını söylediğinde, çocukları paraya sahip olmak için akbabalar gibi davranmaya başlarlar. Gerçek bir kara komedi olan KINI, öfkeden merhamete, şoktan sürprize çok farklı duyguları seyirciye bir arada yaşatıyor.

  Imagine a World

  İki kardeşin evine bir satıcı gelir ve satışını yapana kadar evi terk etmeyi reddeder. Kaliteli oyunculukları, heyecan verici hikayesi ve ilginç olay örgüsüyle dikkat çeken kısa film, bilindik klişeleri akıllıca kullanmasıyla da öne çıkıyor.

  Helio 

  Bir işçinin, distopik yeraltı dünyasından kurtulmaya çalışırken yaşadıkları, beklenmedik bir devrimin gerçekleşmesini sağlar. Muhteşem görsel efektler ve nefis kapanış sahnesiyle unutulmayacak bu film, aksiyon ve bilimkurguyu birleştiriyor.  

  A Target

  Komedi ve aksiyonu buluşturan A Target’ta, ana karakter Arto arabasında karısının ve çocuğunun dükkandan dönmelerini beklemektedir. İkili geldiklerinde bir adamın onları taciz ettiğini söyler. Arto adaleti kendi yerine getirmeyi uygun görür ve adamı sosyal medyada ifşa etme için bir video hazırlamaya karar verir.

  Let Them Die Like Lovers

  Duygu yüklü bir bilimkurgu gerilim filmi olan Let Them Die Like Lovers’ın ana karakteri olan asker, bir vücuttan diğerine atlamaktadır. En zor görevi eve dönmek olan karakter, bir yandan da görevinin ahlaki çelişkileriyle boğuşmaktadır.

  The Gunfighter

  Western ile komedinin bir araya geldiği The Gunfighter farklı tarzıyla izleyenleri güldürecek. Klasik western filmlerinde dış ses, kasaba barına giren yalnız silahşorun hikayesini izleyicilere anlatır. Bu filmde ise dış ses bardakiler tarafından da duyulabiliyor ve işin kötüsü bir miktar kana susamış durumda!

  Caronte

  Ergenliğinde tek derdi kendisi, sosyal medya ve cep telefonu olan Debbie, dramatik bir araba kazasından sonra geçmişte ailesine ne kadar kaba davrandığını düşünmeye başlar. Hikayesi, büyük bir uzay savaşından yara almadan çıkmaya çalışan deneyimli bir asker olan Arsys ile iç içe geçmiştir.

  Last Base 

  100’ün üzerinde festivalde gösterilen ve 20’den fazla ödül kazanan Last Base, kaliteli bir drama deneyimi sunuyor. Joachim baba olmak için base-jumping yapmayı bırakma kararı alır. Ancak önce son atlayışını yapmaya karar verir ve onu hiçbir şey durduramayacaktır.

  The Brunchers 

  30’lu yaşlarında bir çift artık cool şeyler yapmadıklarına kanaat getirerek, son dönemin gözde brunch mekanlarından birine gitmeye karar verirler. Arkadaşlarını çekiştirip kendi hayatlarıyla ilgili karşılıklı yorumlar yaparken, aşırı hipster arkadaşları Tom’a rastlarlar. Tom’un söyleyecekleri maceralarına bambaşka bir yön verecektir.

  Parvaneh

  Talkhon Hamzavi tarafından yönetilen İsviçre yapımı kısa film, 87. Akademi Ödülleri‘nde En İyi Canlı Aksiyon Kısa Filmi dalında aday gösterildi. Genç, Afgan bir göçmen olan Parvaneh, İsviçre dağlarında sığınmacılara yönelik bir transit merkezinde yaşamaktadır. Babasının hastalığını öğrendikten sonra ailesine para göndermek için şehre iner. Bu, çeşitli karşılaşmaların başlangıcı olacaktır.

  Call Me Matthew

  Komedi tarzındaki Call Me Matthew’da Jean-Pierre iki yıl komada kaldıktan sonra nihayet uyanır. Fakat Amerikalı aktör Matthew McConaughey olduğunu sanmaktadır. Doktoru, herhangi bir travmaya neden olmamak için herkesin ona ayak uydurması gerektiğini söyler.

  Scopa 

  Bir diğer komedi filmi olan Scopa’da, Yalnız dul bir kadın, daha yalnız ve daha kararlı başka bir dul sayesinde, ölümde bile kazanmanın önemli olduğunu fark eder. Bu yarış sayesinde kederini unutacaktır.

  The Girlfriend Experience

  Kalbi kırık bir genç adam, sevgilisinin ondan ayrılmasını atlatmaya çalışmaktadır. Kendine uygun bir çözüm bulduğunu zanneder; fakat aslında beklentilerle gerçeklerin nasıl zıt düşebileceğine dair matrak bir ders almak üzeredir. 

  GAİN

  The Lover

  Korku ve gerilim öğeleriyle bezeli The Lover’da, Lisa Brad ile nişanlandığında sonunda hayatının aşkını bulduğunu zanneder. Ancak Brad ondan ayrılmak istediğinde, Lisa’nın tepkisi korkutucu olacaktır.

  Belgeseller

  The Gamer Who Flew: Killer Drones from the US Army

  ABD Ordusu, insansız hava araçları ile dünya çapında yüz binlerce insanı öldürdü. Bir gamer olan Brandon Bryant ise bu dronları uçuranlar arasındaydı. Bryant bu kısa belgeselde, drone programındaki hayatını ve neden ihbarcı olmaya karar verdiğini anlatıyor.

  Junk King

  Junk King olarak bilinen Vince Hanneman, 80’lerden beri Austin’daki arazisine inşa ettiği devasa Junk Katedrali ile ünlü oldu. Çok sayıda odası bulunan 60 tonluk bu yapının hikayesi izleyiciyi hayrete düşürecek.

  Knife Maker

  Şüpheli ölümleri anlamada ve bir de mutfakta ona büyük görev düşüyor! Cesetleri keserek ölüm nedenlerini belirleyen adli patolog Dr. Stephen Pustilnik, ayrıca ünlü şefler tarafından kullanılan, birinci sınıf kişiselleştirilebilir bıçaklar üretiyor.

  Extinction Updates: Eco Homes

  Sırbistan Mosorin’de çalışmalarını yürüten mimar Dragana Kojičić, son 10 yıldır doğa ile barışık kadim yapı tekniklerini araştırıyor. Kojičić geleneksel olarak erkekler tarafından hayata geçirilen bu teknikleri genç kadınlara aktarmayı kendine misyon ediniyor.

  The Prank That Turned into a Conspiracy Theory

  Komplo teorileri var oldukları ilk günden beri ana akım tarafından “aşırı” olduğu için alay konusu olagelmiştir. Oysaki pek çoğunun temelleri hiç de o kadar uzakta değildir; doğrudan pop kültürün içinden doğmuşlardır. Bupe Bhima, komplo teorisyenlerine onlarca yıldır uykusuz geceler geçirten kitaplara, filmlere, şovlara ve şarkılara yakından bakıyor.

  How Conspiracy Theories Became Violent

  Komplo teorilerine ilgi duymakla, onlardan etkilenerek kitle katliamı yapmak bambaşka şeyler. Beyazların üstünlüğünü savunan Anders Breivik’ten cihatçı Tamerlan Tsarneav’a, dünyanın dört bir yanındaki en kötü toplu katliamların faillerinin bazıları komplo teorileri tarafından büyülendi. Bu belgeselde, komplocu zihniyetin insanları nasıl vahşileştirebildiğini izliyoruz.

  Did This Rapper Turn into a Cat?

  Gerçekten aya indik mi? 11 Eylül’de ne oldu? Bill Gates insanlara mikroçip yerleştirmek istiyor mu? Ve İngiliz rapçi Sneakbo, Londra’da çete üyeleri tarafından bir McDonald’s tuvaletinde kıstırıldıktan sonra bir kediye mi dönüştü? İki arkadaş, bu konuyu derinlemesine araştırmaya karar vererek, nihayetinde Sneakbo ile birebir konuşmayı başarıyor.

  Frederic Bourdin Pretended to be 500 Missing Children

  Teksas’ta kaçırılan bir çocuktan Madrid Bombalamaları kurbanı olan birinin oğluna kadar, Frédéric Bourdin bugüne dek pek çok farklı kişinin kılığına girdi. “Bukalemun” lakaplı Bourdin, çocukluğundan beri yaklaşık 500 farklı sahte kimliğe büründü. Gain’den farklı bir suç hikayesi…

   I Found a Dead Body on Google Maps

  Jerry Nyman işi sebebiyle Google Haritalar’dan düzenli olarak otobüs güzergahlarını kontrol ediyor. 2019’da rutin bir arama sırasında, Florida’daki bir yerleşim bölgesinde yer alan insan yapımı göllerden birinde bir araba görüyor. Konuyu araştırmaya başlayan Jerry, 20 yılı aşkın süredir aktif olan bir kayıp vakasının çözüme ulaşmasını sağlıyor.

  Arabalar – Morohoshi – Japan’s Lamborghini King

  Kendini bir “baş belası” olarak tanımlayan Moroboshi-san Japonya’nın meşhur Yakuza mafyasının ortaklarından. Gururlu ve neşeli bir kötü adam olan Moroboshi-san’ın gizli yaşamında ve bu belgeselde hızlı arabalara da bolca yer var. Özellikle de çılgınca modifiye edilmiş Lamborghini Diablo’ya.

  Blue Da Ba Dee

  Bir dönem ortalığı kasıp kavuran Blue, 1998’de yayınlandığında sadece 200 kopya satmıştı. Fakat beklenmedik olaylar dizisi, onu tüm dünyayı etkisi altına alan bir hite dönüştürdü. Eiffel 65 üyeleri, unutulmaz şarkının hikayesini ve bir anda dünya starına dönüşmenin ne demek olduğunu anlatıyor.

  Sisqo – Thong Song

  Sisqo coşkusu ve yenilikçi fikirleriyle Thong Song’u gerçek bir hite dönüştürmeyi başardı. Şarkının yaratıcıları, G-string’lerin keman melodileriyle bir araya geldiğinde kitleleri nasıl baştan çıkartabildiğini anlatıyor.

  Shaggy’s “It Wasn’t Me”

  “It Wasn’t Me” aldatmayla ilgili bir şarkı mı? Shaggy’nin kendisinden öğrenin. İlk yayınlandığında olay yaratan, Jamaikalı reggae sanatçısı Shaggy’yi bir süperstara dönüştüren şarkının hikayesi Gain izleyicisiyle buluşuyor.

  Benzer İçerikler