George Clooney, Yıllar Sonra TV Ekranına Dönüyor

 George Clooney, Yıllar Sonra TV Ekranına Dönüyor

[highlight]ABD’li usta aktör George Clooney, neredeyse 20 yıl sonra televizyona dönüyor. İki Oscar’lı oyuncu, 1970’de Mike Nichols tarafından filme çekilen kült roman Catch-22/Madde 22‘nin televizyon uyarlamasını yönetip başrolü üstlenecek…[/highlight]

Bir dönemin efsanevi dizisi ER/Acil Servis‘ten ayrıldığında takvimler 1999’u gösteriyordu. Dr. Doug Ross rolüyle (alttaki video ile hatırlatalım istedik) iki Emmy, üç de Altın Küre ödülü kazanmış, televizyon dünyasının en büyük isimleri arasına girmişti. Kapıyı ardına kadar açmıştı ama o kendini beyazperdede kanıtlamanın peşindeydi, kanıtladı da… George Clooney’nin geçen 18 yılda neler başardığı hepimizin malumu. Sinema tarihine geçen unutulmaz performanslarının yanında yönetmenliği de kıvıran Clooney, rotasını yeniden beyaz cama kırıyor yıllar sonra.

Clooney, Madde 22’yi yönetip başrolü üstleniyor

İki Oscar’lı oyuncu, iddialı bir yapımla televizyona dönüyor. 1970’de Mike Nichols’ın filme çektiği (alttaki video anılarınızı canlandırsın) Amerikalı yazar Joseph Heller’ın kült romanı Catch-22/Madde 22, televizyona uyarlanıyor.


Catch-22, II. Dünya Savaşı sırasında İtalya’da görevli hava kuvvetleri subaylarının başından geçenleri anlatan bol hicivli ve keskin bir roman. Clooney, dizide başrolün yanı sıra yönetmenliği de üstleniyor.

Altı bölümlük mini serinin yapımcıları Paramount ve Anonymous Content. Senaryo, Luke Davies (Lion) ve David Michod’a (War Machine) emanet.

Çekimlerine 2018’in ilk yarısında başlanması planlanan Catch-22‘nin yayıncısı ve cast’ı ise henüz belli değil.

Benzer İçerikler