Jimi Hendrix’in Ses Mühendisine Belgesel Çekiliyor

 Jimi Hendrix’in Ses Mühendisine Belgesel Çekiliyor

Eddie Kramer’in çalıştığı isimler arasında Jimi Hendrix’in yanı sıra The Rolling Stones, Led Zeppelin, The Beatles ve KISS de vardı

Rock’n’roll tarihinin efsanevi yapımcı ve ses mühendislerinden Eddie Kramer için bir belgesel çekileceği açıklandı. Variety‘nin haberine göre From the Other Side Of the Glass adını taşıyacak belgeselin yapımcılığını Joe Berlinger, Spencer Proffer ve Rolling Stone dergisi yapıyor. Belgeseli yönetecek isim ise John Dorsey.

John Dorsey, daha önce 2017 yılında ESPN için Year of the Scab belgeselini çekmişti. Joe Berlinger, Metallica: Some Kind of Monster (2004) belgeselinin; Spencer Proffer ise Chasing Trane: The John Coltrane Documentary (2016)’nin yapımcıları.

Eddie Kramer, ses mühendisi olarak rock’n’roll tarihinin en önemli isimleriyle çalışmıştı. Bu isimler arasında Jimi Hendrix, The Rolling Stones, Led Zeppelin, The Beatles ve KISS de vardı. Jimi Hendrix’in rock’n’roll tarihine damgasını vuran Are You Experienced? (1967) albümünün ses mühendisliğinde de Eddie Kramer’in imzası bulunuyordu.

77 yaşındaki Eddie Krammer, üç plaklık Woodstock Live (1969) albümünün de ses mühendislerinden biriydi. Ünlü Woodstock Festivali’nin albümü olan Woodstock Live, müzik tarihinin en önemli canlı kayıtlarından sayılıyor.

From the Other Side Of the Glass belgeselinin ne zaman vizyona gireceği henüz belli değil. Ancak, aynı zamanda fotoğrafçı olan Eddie Kramer’in çektiği fotoğraflardan bu yıl belgeselin yapımı sürerken bir sergi düzenlenmesi planlanıyor. Belgeselin yayınlanmasından sonra ise Eddie Kramer’in fotoğraflarından oluşan bir de kitapçık yayınlanacak.

Benzer İçerikler