Kaan Müjdeci’nin İlk Dizisi ‘Hamlet’, Series Mania’ya Seçildi

   Kaan Müjdeci’nin İlk Dizisi ‘Hamlet’, Series Mania’ya Seçildi

  Yeni nesil içerik platformu Gain’in iddialı yapımı, yönetmen Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği ilk dizisi Hamlet, Avrupa’da sadece dizilere adanmış en büyük etkinlik olan Series Mania’da dünya devleriyle yarışıyor!

  Müjdeci’nin, Shakespeare’in ölümsüz eserinden uyarlayarak gerçek bir hikâyeyle harmanladığı dizi, dünya prömiyerini 26 Ağustos-2 Eylül 2021 tarihleri arasında düzenlenen festivalde yapacak. Dünya çapında iddialı yapımların yarıştığı Series Mania’ya Türkiye’den seçilen ilk proje olan Hamlet, Uluslararası Yarışma bölümünde İtalya, İzlanda, Norveç, Almanya, Fransa, İsrail ve Danimarka’dan HBO Max, ARTE, ZDF gibi dünya lideri yayıncıların dizileriyle rekabet edecek.

  Kaan Müjdeci’nin yazıp yönettiği, Gain ve Asteros Film ortak yapımı “Hamlet”, Fransa’nın Lille şehrinde gerçekleştirilen dizi festivali Series Mania’ya seçildi. 2011’den bu yana Avrupa’da sadece dizilere odaklanan en büyük etkinlik haline gelen festival, TV endüstrisinin profesyonellerini bir araya getiriyor. Festivalin, 8 yapımın yer aldığı Uluslararası Yarışma bölümüne seçilen Hamlet, sonbaharda Gain’de izleyiciyle buluşmadan önce festival kapsamında dünya prömiyerini gerçekleştirecek. 

  Hamlet, 40 ülkeden 462 dizinin başvurduğu, 21 ülkeden 57 dizinin seçildiği Series Mania’da Anna, Blackport, Furia, Germinal, Jerusalem, Kamikaze ve The Echo Of Your Voice adlı yapımlarla rekabet edecek. Değindiği derin konular, sürükleyici hikâye anlatımı ve sinematografisiyle ses getirmeye hazırlanan Hamlet, daha önce çok önemli dizilerin yer aldığı festivale Türkiye’den seçilen ilk yapım olarak iddiasını şimdiden ortaya koyuyor. 

  Uluslararası başarılarıyla dikkat çeken Kaan Müjdeci’nin Hamlet uyarlaması, gerçek bir hikâyeden yola çıkarak Büyükada’daki “fayton krallığı” üzerinden hayatın ve Türkiye’nin inanılmaz görünen, absürt ve çarpıcı gerçeklerine adeta ışık tutuyor. Gain’de yayınlanacak dizinin güçlü kadrosunda Elit İşcan, Erdal Beşikçioğlu, Şebnem Bozoklu, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Cihat Tamer, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora rol alıyor. 

  Hamlet, önümüzdeki sonbaharda Gain’de izleyiciyle buluşacak.

  Benzer İçerikler