Kaptan Jack, ‘Doctor Who’ya Geri Dönüyor

   Kaptan Jack, ‘Doctor Who’ya Geri Dönüyor

  Doctor Who evreninin en ikonik karakterlerinden biri olan Kaptan Jack Harkness, geri dönüyor!

  John Barrowman MBE, Doctor Who‘nun yaklaşan Noel bayramı özel bölümü için bir kez daha Kaptan Jack rolüne bürünüyor.

  Kaptan Jack, dizinin 12.sezon bölümlerinden “Judoon Kaçağı”nda da kısa süreliğine ortaya çıkmıştı. Doctor Who izleyicisini bu kısa görünüşü bile heyecanlandırmaya yetmişti.

  “Dalekler’in Devrimi” başlıklı özel bölümde Jack, Doktor’un en tehlikeli düşmanlarından Dalekler’in de dahil olduğu rahatsız edici bir planı keşfederken ‘aileye’ yardım edecek. Peki, on üçüncü Doktor bir uzay hapishanesine kapatıldığında Kaptan Jack, Dünya gezegenini kurtarmaya ne kadar katkıda bulunabilecek?

  Kaptan Jack

  John Barrowman MBE, özel bölümde geri dönmesi hakkında şunları söyledi: “Jack kostümüne bürünmek ve Doctor Who’nun setine geri dönmek, tıpkı eve dönmek gibiydi. Kaptan Jack’i oynamak her zaman heyecan verici. O, benim hayatımı değiştiren bir karakter. Hayranların onu benim kadar sevdiğini bilmek de onun dönüşünü daha tatlı kılıyor. Umarım herkes Jack’in on üçüncü Doktor’la olan macerasından hoşlanır.”

  Yapımcı Chris Chibnall ise Kaptan’ın dönüşüyle ilgili “Doctor Who özel bölümü bolca ziyafet anlamına geliyor ve John Barrowman’ın epik ve duygusal uzun metrajlı bir bölüm için Doctor Who’ya geri dönmesinden daha büyük bir ziyafet yok. 2020’nin katıksız saçmalıklarından kurtulabilecek biri varsa o da kesinlikle Kaptan Jack’tir. Dalekler, dikkatli olun!” dedi.

  Kaptan Jack karakteri ilk kez 2005 yılında, “The Empty Child” bölümünde Doctor Who izleyicisiyle buluşmuştu.

  “Dalekler’in Devrimi” Noel döneminde BBC One‘da yayınlanacak. Bölüm, Türkiye’deki izleyicileriyle BBC First’te buluşacak.

  Doctor Who‘nun bu sezonunda Doktor rolünde Jodie Whittaker var. Jodie Whittaker, on üçüncü Doktor…

  Benzer İçerikler