Kate Mara:”Fantastic Four çekimleri korkunç bir deneyimdi”

     Kate Mara:”Fantastic Four çekimleri korkunç bir deneyimdi”

    Josh Trank’in 2015 tarihli Fantastic Four (Fantastik Dörtlü) yeniden çekiminde oynayan Kate Mara, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Filmde Susan Storm karakterini canlandıran 37 yaşındaki Amerikalı oyuncu, çekimlerin kendisi için “korkunç bir deneyim” olduğunu söyledi.

    Emmys‘e verdiği röportajda Kate Mara, “Fantastic Four‘da korkunç bir deneyim yaşadım,” dedi. “Bundan daha önce bahsetmedim. Başrolü paylaştığım arkadaşlarımdan biriyle [Jamie Bell] ile evlendim, o yüzden bu filmi yaptığım için tamamen pişman değilim. Fakat bazı şeylere farklı cevap vermiş olmayı ister miydim? Kesinlikle evet.”

    Başarılı oyuncu, çekimler sırasında yaşananlarla ilgili spesifik detaylar vermekten kaçındı. Ancak başına gelenlerin #MeToo hareketiyle ilişkili olduğunu ima etti. Mara, “Gerçek şu ki, yönetmenlerle yaşadığım iki korkunç deneyimde de yönetmenler erkekti,” dedi. “Bir kadın yönetmenle anlaşamadığım olmadı mı? Kesinlikle oldu. En iyi çalışma deneyimim de değil miydi? Tabii değildi. Ancak onlarla bir kere bile ‘Bu yaşanıyor çünkü ben bir kadınım,’ diye hissetmedim. Erkek yönetmenlerle yaşadıklarımdaysa, olan şey yüzde 100 sadece benimle yaşanıyordu; bu, iktidar dinamiğiyle ilgiliydi.”

    Kate Mara, “Yaşadığım iki kötü deneyimde de filmin yüzde 95’i erkekti ve ben filmdeki tek kadındım,” diye ekledi.

    Geçtiğimiz yıllarda başlayan #MeToo hareketi, sinema ve televizyon dünyasında kadın oyunculara yönelik erkek şiddetini ifşa etmişti. Birçok ünlü yönetmen, yapımcı ve oyuncu çalışma arkadaşlarını taciz etmekle suçlanmıştı. Ünlü yapımcı Harvey Weinstein da bu dönemde birçok kadın tarafından cinsel saldırıyla suçlanmış, nihayetinde bu yılın başlarında hüküm giymiş ve 23 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

    Kate Mara’nın House of Cards dizisinden rol arkadaşı Kevin Spacey de bu süreçte birçok kişi tarafından tacizle suçlanmıştı. Kate Mara, verdiği bir röportajda, Kevin Spacey ile ilgili haberlerin kendisi için “şok edici ve yıkıcı” olduğunu belirtmişti.

    Benzer İçerikler