Köprüde Buluşmalar Kapsamında Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu 12. Dönem Başvuruları Başladı

 Köprüde Buluşmalar Kapsamında Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu 12. Dönem Başvuruları Başladı

Anadolu Efes’in ana destekçisi olduğu İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar, Medienboard Berlin-Brandenburg ve Hamburg Schleswig-Holstein Film Fonları işbirliğiyle iki ülke arasındaki uzun metraj ortak yapım projelerini 2011’den bu yana Almanya-Türkiye Ortak Yapım Geliştirme Fonu’yla destekliyor. Bu yıl 12’nci kez, geliştirme aşamasındaki projelere destek verecek fonun son başvuru tarihi 5 Eylül Pazartesi.

Desteklenen projelerden Zuhal (Nazlı Elif Durlu), Ela ile Hilmi ve Ali (Ziya Demirel), Kar ve Ayı’nın (Selcen Ergun) çekimleri tamamlandı. Geçtiğimiz yıl destek alan projelerden Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Yazarın Sığ Hikayesi (Tolga Karaçelik)ve İki Gözlüler (Ziya Demirel)henüz geliştirme aşamasında.Bugüne kadar bu fon tarafından Türkiye-Almanya ortak yapımı filmlere toplam 966,500 avro destek sağlandı.

Çekimine henüz başlanmamış tüm uzun metraj Almanya-Türkiye ortak yapımları, 5 Eylül Pazartesi gününe kadar fon başvurusu yapabilir.

Başvuru formu, yönetmelik ve detaylı bilgi için: https://film.iksv.org/tr/atolyeler-ve-fon/almanya-turkiye-ortak-yapim-gelistirme-fonu

Benzer İçerikler