Küçük Şeyler, Vizyondan Sonra İlk Kez BluTV’de

   Küçük Şeyler, Vizyondan Sonra İlk Kez BluTV’de

  Önde gelen yerli dijital platformlardan BluTVKıvanç Sezer’in ödüllü Küçük Şeyler filmini arşivine ekledi. 

  Sezer’in son uzun metrajı olan film, prömiyerini dünyanın önemli film festivallerinden 54. Karlovy Vary Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde gerçekleştirmişti. Küçük Şeyler23. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nden ise En İyi Senaryo ödülü başta olmak üzere toplam üç ödülle dönmüştü. 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nden de En İyi Erkek Oyuncu (Alican Yücesoy) ödülü dahil yine toplam üç ödülle dönmüştü.

  Kıvanç Sezer, ilk defa Babamın Kanatları filmi ile dikkat çekmişti. Küçük Şeyler, başarılı yönetmenin ikinci uzun metraj filmi oldu. 2019’da vizyona giren film, İstanbul’un uzak bir semtinden ev alan ancak işsiz kalmasıyla sadece evleri değil aynı zamanda ilişkileri de tehlikeye giren bir çifti odağına alıyor. Yer yer dramatik yer yer absürt bir tonun hakim olduğu, mizahınsa hiç eksilmediği film, seyirciyi kendi hayatından kesitler bulmaya çağırıyor.

  Senaristliğini ve yönetmenliğini Kıvanç Sezer’in yaptığı filmin yapımcılığını Tolga Karaçelik, Kıvanç Sezer ve Kanat Doğramacı beraber üstleniyor. Filmin başrollerinde Alican Yücesoy ve Başak Özcan yer alıyor. Yücesoy ve Özcan dışında filmde Bülent Emrah Parlak, Seda Türkmen, Müfit Kayacan, Nihal Koldaş, Ece Dizdar, Zeynep Dinsel ve Kubilay Tuncer gibi isimler de rol alıyor.

  Küçük Şeyler, vizyondan sonra ilk kez BluTV‘de sinemaseverlerle buluşacak. Filmin ayrıca duyma ve görme engelliler için geliştirilmiş versiyonu da bu ay içinde BluTV’de izlenebilecek.

  Benzer İçerikler