Mahmut Fazıl Coşkun’un Ödüllü Filmleri MUBI’de

 Mahmut Fazıl Coşkun’un Ödüllü Filmleri MUBI’de

Çok sayıda belgesel, kısa film ve üç uzun metraj filmiyle sinema yolculuğunu sürdüren başarılı senarist ve yönetmen Mahmut Fazıl Coşkun’un ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık görülmüş filmleri Uzak İhtimal (Wrong Rosary), Yozgat Blues ve Anons (The Announcement) MUBI’de sinemaseverlerle buluşuyor.

Pek çok yerli ve yabancı filmi sinema izleyicisiyle buluşturan online film platformu MUBI, bu ayki yönetmen özel seçkisinde Mahmut Fazıl Coşkun‘a yer veriyor. Seri, yönetmenin ilk uzun metraj filmi olan 2009 yapımı Uzak İhtimal‘in MUBI Türkiye’deki yayınıyla başladı.

uzzak ihtimal

Başrollerini Nadir Sarıbacak, Görkem Yeltan ve Ersan Uysal’ın paylaştığı Uzak İhtimal, 38. Uluslararası Rotterdam Film Festivali’nde büyük ödüle layık görüldü.

28. Uluslararası İstanbul Film Festivali, 7. Uluslararası TOFIFEST Film Festivali, 6. Crossing Europe Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festivali olmak üzere birçok festivalden de ödüllerle döndü.

MUBI Türkiye’deki Mahmut Fazıl Coşkun filmleri gösterimi, önümüzdeki günlerde yönetmenin dünya prömiyerini 61. San Sebastian Film Festivali’nde yapan ödüllü filmi Yozgat Blues (2013) ve dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali’nden ödüllerle dönen son uzun metraj filmi Anons (2018) ile devam edecek.

Benzer İçerikler