Marilyn Manson, Korku Dizisi ‘Creepshow’da Rol Alacak

   Marilyn Manson, Korku Dizisi ‘Creepshow’da Rol Alacak

  Çılgın metal müzisyeni Marilyn Manson, korku dizisi Creepshow‘un ikinci sezonunda rol alacak.

  Türkiye’de ne yazık ki kullanılamayan Shudder‘da yayınlanan Creepshow, Stephen King ile George A. Romero‘nun aynı adlı filminden uyarlama. 1982 tarihli film, beş hikayeden oluşan bir korku antolojisiydi. Film, Creepshow isimli korku çizgi romanlarının birden gerçek hayata geçmesiyle başlıyordu ve böylece beş korku hikayesi izliyorduk.

  Creepshow dizisi de filmin konseptini takip ediyor. İlk sezonu 2019’da yayınlanan dizi, kara komedi ve korku türlerini harmanlıyor. Dizi, aralarında Stephen King, Joe R. Lansdale, Bruce Jones gibi yazarların öykülerinin bulunduğu bir dizi korku öyküsünü ekrana getiriyor.

  Yürütücü yapımcılığını The Walking Dead‘den bildiğimiz Greg Nicotero‘nun üstlendiği Creepshow‘un ikinci sezonu, 2021 içerisinde Shudder’da yayınlanacak.

  Altı bölümlük ikinci sezonun çekimlerinin aslında Mart 2020’de başlaması planlanmıştı. Ancak koronavirüs pandemisi nedeniyle çekimler ancak Eylül 2020’de başlayabildi.

  Korku filmlerinden fırlamış bir canavarı andıran görüntüsü ve 80’ler korku filmlerini andıran sahne şovlarıyla Marilyn Manson, Creepshow‘a pek yakışacaktır.

  Aynı adlı grubun solisti olan Marilyn Manson, sahne adını Marilyn Monroe ve seri katil Charles Manson‘ın isimlerinin birleşiminden alıyor. 51 yaşındaki yıldızın gerçek adı ise Brian Hugh Warner. İlk defa David Lynch’in 1997 tarihli kült Lost Highway filminde rol alan Marilyn Manson, son olarak The New Pope dizisinde görünmüştü.

  Dizinin ikinci sezonunda Marilyn Manson dışında şu isimler de oyuncu kadrosunda yer alacak: Barbara Crampton, Denise Crosby, Ali Larter, Kevin Dillon, Ryan Kwanten, C. Thomas Howell, Breckin Meyer, Ted Raimi ve Eric Edelstein.

  Benzer İçerikler