Mike Flanagan, Edgar Allan Poe, Netflix: Şu haberin güzelliğine bakın!

 Mike Flanagan, Edgar Allan Poe, Netflix: Şu haberin güzelliğine bakın!

The Haunting, The Haunting of Hill House, Gerald’s Game, Hush gibi dizi ve filmlerle tanınan Mike Flanagan, Netflix ile heyecan verici bir anlaşmaya imza attı. Buna göre Flanagan, Netflix için korku edebiyatının usta ismi Edgar Allan Poe‘nun eserlerini uyarlayacak. Uyarlama, Poe’nun The Fall of the House of Usher öyküsüne dayanacak..

Mike Flanagan, halihazırda Netflix için The Midnight Club isimli bir dizi çekiyor. Flanagan’ın yaratıcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği dizi, Christopher Pike‘ın 1994 tarihli aynı adlı romanından uyarlanıyor. Ancak Mike Flanagan’ın popüler dijital platform için üreteceği diziler bununla bitmiyor. Netflix, 43 yaşındaki ABD’li yönetmenin yeni projesini sosyal medya hesabından duyurdu.

Netflix’in açıklamasına göre Mike Flanagan, dijital platform için “The Haunting of Hill House, The Haunting of Bly Manor, Midnight Mass ve yakında çıkacak The Midnight Club uyarlaması”nın ardından Edgar Allan Poe’nun çeşitli eserlerine dayanan The Fall of the House of Usher isimli bir mini diziye imza atacak.

The Fall of the House of Usher, Edgar Allan Poe’nun en meşhur öykülerinden ve dizinin temelini de o oluşturacak.

Mike Flanagan, 8 bölümden oluşacak bu yeni dizinin yürütücü yapımcılığını ve ortak yönetmenliğini yapacak. Dizinin 4 bölümünü Flanagan, 4 bölümünü ise epeydir birlikte çalıştığı Michael Fimognari yönetecek.

Gotik ve korku edebiyatının ustası olarak bilinen Edgar Allan Poe’nun The Fall of the House of Usher öyküsü daha önce Roger Corman tarafından sinemaya uyarlanmıştı. 1960 tarihli The House of Usher filminin başrolünde Vincent Price yer alıyordu.

Editörlerimizden Onur Bayrakçeken’in gotik sinemanın unutulmaz filmlerini derlediği listeyi okumak için tıklayın.

Benzer İçerikler